Sessizce Yükselen Altcoin Zirveleri Zorluyor! Sırada Ne Var?

Kripto piyasalarında birçok altcoin gözden kaçsa da sessiz sedasız yükselişine devam ediyor. THORChain (RUNE) bu altcoinlerden sadece biri. Ama son günlerde yaşanan hareketlilik, bu altcoinin artık sessiz kalmayacağını gösteriyor. Analist Valdrin Tahiri, sıradaki teknik seviyeleri belirliyor.

Ağustos’tan bu yana THORChain’de neler oldu?

Ağustos’un başından bu yana RUNE, 1.05 ile 1.45 dolar arasında dalgalanarak ticaretini sürdürdü. Ancak 18 Eylül’de bu aralığın tepesine ulaştı ve reddedildi. 25 Eylül’de geçici bir dip yaşanmasının ardından fiyat, aralığın tekrar zirvesine yükseldi. 14 Haziran’da sadece 0.77’den işlem görürken bu yükselişi başlatan altcoin, 19 Ağustos’ta yılın yeni zirvesi olan 2.03’ü gördü.

Bu dalgalı yükselişin ardından, RUNE fiyatı 1.45 ile 1.95 arasında zaman geçiriyor. Bu aralıklar, fiyatın bu sınırların dışına çıkana kadar yüksek ve düşük değerler arasında konsolidasyon gösterir. Teknik analistler için RSI, piyasa koşullarını değerlendirirken önemli bir göstergedir. Eğer RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve eğilim yukarı yönlüyse, boğaların avantajı vardır. Şu an için bu gösterge, 50’nin üzerinde ve yukarı yönlü hareket ediyor. Bu da altcoin için boğa eğiliminin bir işareti.

RUNE fiyat tahmini: Altcoin için 2 dolar kartlarda mı?

Uzun vadeli fiyat hareketlerini ve yatırımcı psikolojisini inceleyen Elliott Dalga teorisine göre, altcoin fiyatı Haziran’da başlayan yükseliş hareketinin beşinci ve son dalgasında. Bu hareketin belirleyici özelliği, dördüncü dalgada görülen simetrik üçgen modelidir. Bu hareket, bu tür dalgalar için en yaygın yapıdır.

Eğer bu analiz doğruysa, altcoin fiyatı şu anki fiyatın %35 üzerinde, yaklaşık 2.40’aı hedefliyor. Bu hedef, dördüncü dalganın 1.61 dış Fibonacci düzeltmesinden bulunmaktadır. Ancak, 25 Eylül’deki 1.65’lik dip seviyesinin altına bir düşüş, bu tahmini geçersiz kılıyor.

Sonuç olarak, THORChain gibi altcoinler, piyasada sessizce yükselişine devam ediyor ve yatırımcılara fırsatlar sunuyor. Ancak kripto paralarda her zaman olduğu gibi dikkatli olmak ve kendi araştırmanızı yapmak önemlidir. Piyasaların ne yönde hareket edeceğini kestirebilmek için teknik indiaktörleri ve analizleri takip etmekte fayda var.

Altcoin boğaları momentum kaybediyor

CoinMarketCap’in verilerine göre, birkaç haftadır süren fiyat yükselişi ve piyasanın geri kalanından yukarı doğru farklılaşmanın ardından THORChain düşmeye başladı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, geçen hafta en önemli düşüşü yaşayan altcoin haline geldi.

Ağustos ayında RUNE, %66 artış göstererek altcoin piyasasının geri kalanından daha iyi performans gösterdi. Bunun temel nedeni iki faktördü. Birincisi, RUNE’un aynı dönemde fiyatı %10 düşen Bitcoin ile düşük pozitif korelasyonu var. İkincisi, RUNE’un yerel token olduğu merkezi olmayan likidite ağı THORChain. bir dizi protokol güncellemesi uyguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx