Galatasaray’da sürpriz Angelino gelişmesi! Dursun Özbek resmen açıkladı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, son günlerde basında yer alan mali kriz iddialar ve transfere dair önemli açıklamalarda bulundu. Sabah’a konuşan Özbek, sarı-kırmızılılarda ödemelerle ilgili bir sorun yaşanmadığını ve futbolcuların alacaklarının bulunmadığını açıkladı.

Dursun Özbek ödemelerin dışında primlerin de ödendiğini açıklarken “G.Saray’daki ekonomik krizle ilgili dile getirilenler tamamen hayal ürünüdür. G.Saray asla ekonomik açıdan türbülansta değil. Futbolcuların primlerini salı günü ödedik. Bugün de (dün) maaşlarını bankaya yatırdık. Bizim şu anda G.Saraylı oyunculara borcumuz yok. Transfer alacakları da tarihlerle belirlidir. Günü geldiğinde ödemeler yapılır.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray yönetiminde yer alan bazı isimlerin yıpratılmaya çalışıldığını vurgulayan Özbek, “Ayrıca şunu söylüyorum, ben başkan olduğum sürece G.Saray’ın bir kuruşunu kimseye yedirtmem. Yönetimdeki bazı isimler yaratılan spekülasyonlarla bilerek yıpratılmaya çalışılıyor. G.Saray’a gelen ve giden paralarla ilgili benim iznim olmadan kimse hareket edemez. Ben bütün ekonomik yapıya sahibim.” dedi.

KEMERBURGAZ MÜJDESİ

Galatasaray’ın Florya’dan ayrılarak Kemerburgaz’a taşınma sürecini anlatan Dursun Özbek, “Örneğin; Kemerburgaz projesini G.Saray kendi imkânlarıyla yapıyor. Bu zamana kadar 140 milyon TL para harcadık. Kaba inşaat tamamen bitti. Şimdi cam, çerçeve ve dekorasyona başladık. Bir aksilik olmazsa lig bitmeden Kemerburgaz’ı tamamlamış olacağız.” şeklinde konuştu.

YENİ SPONSOR ARAYIŞI

GKN Kargo ile yapılan anlaşmanın şirketin konkortado ilan etmesisonucu iptal olduğunu vurgulayan Özbek, kola yeni sponsor arayışlarının sürdüğünü aktardı. Dursun Özbek, “Sponsorlarımızla ilgili bir sürü dedikodu üretiliyor. GKN Kargo’nun işleri bozulmuş ve konkordato ilan etmişler. Her iş adamı böyle bir sıkıntı yaşayabilir. Bizim formamızdaki kol sponsoruydu. 42 milyon TL’lik taahhüttün yarısını bize zaten ödedi. Aldığı locanın da parasını ödedi. Bazı taahhütler konusunda vermiş oldukları çeklerin ödeyeceğinin de sözünü verdi ve koldan çıktı. Şimdi biz oraya bir başka sponsor alacağız. G.Saray’ın geleceği adına da en büyük projemizi Florya’da yapacağız. Şu anda G.Saray’da ödemelerle ilgili bir sıkıntı yaşanmıyor.” ifadelerini kullandı.

ANGELINO GÖRÜŞMELERİ VE DUBOIS GELİŞMESİ

Galatasaray’ın sezon başında Leipzig’den zorunlu satın alma opsiyonuyla kiraladığı Angelino’nun sözleşmesinde 20 maça çıkma şartı bulunuyordu. Dursun Özbek satın alma opsiyonunun kaldırılması için Leipzig ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Leo Dubois’in Galatasaray’a döneceği iddialarını da değerlendiren Dursun Özbek, “Başakşehir ile yaptığımız bir anlaşma var. Eğer ihtiyacımız olur, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ da bu konuda yardımcı olursa Dubois geri gelebilir.” dedi.

Ayrıca Dursun Özbek, Berkan Kutlu’nun Galatasaray’a döneceğini fakat Yunus Akgün’ün geri dönüşü için görüşme yapılmadığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx