Filenin Sultanları hayallerini yıktı! İtalyan belgeselinde Türkiye itirafı: Yakalanamazdı

Avrupa Şampiyonası’nda Filenin Sultanları kupaya uzanırken en çekişmeli mücadelelerden biri İtalya – Türkiye arasında yaşandı. İtalyanlar tarihi maçı belgesel yaparken Ebrar Karakurt’un servisindeki kırılma anını mercek altına aldı.

TÜRKİYE’DEN TARİHİ GERİ DÖNÜŞ
Belçika’nın başkenti Brüksel’de Türkiye ile İtalya arasında oynanan yarı final büyük heyecana sahne olmuştu. İlk seti 25-15 İtalya kazansa da, Türkiye 25-23’lük ikinci set skoruyla maçı 1-1’e getirdi. İtalya, etkili olduğu üçüncü seti 25-15’le aldı. Türkiye dördüncü sette aldığı 25-22’lik skorla maçı beşinci sete taşıdı.

Son set ise Türkiye’nin 15-6’lık üstünlüğü ile sona erdi.

TOP İÇERDE
Durum 20-18 İtalya lehineyken Ebrar Karakurt servis için kenara geldi. Ebrar’ın kullandığı servis sayısı için hakemler dışarıda kararını verdi. Ebrar’ın ısrarıyla Santarelli görüntülü değerlendirme istediğinde bulundu. GDS sonrasında topun az farkla içerde olduğu tespit edildi ve sayı Türkiye’ye verildi. Sonrasında ise inanılmaz bir geri dönüşle Filenin Sultanları finale yükseldi.

Bu müsabaka İtalyan belgeselinde yer alırken Ebrar’ın aldığı ace sayısı kırılma anı olarak işlendi. İtalyan isim Eleonora Fersino, “Ebrar Karakurt’un o çizgiye attığı servis muazzam bir servisti, yakalanmazdı, söylenecek bir şey yok. Challenge istemiştik.” dedi.

Eski VakıfBank’lı Paola Egonu ise yarı final için; “Kazanmak için her şeye sahiptik. Türkiye güçlü bir takım ama tüm temel elementleri düşündüğümüzde biz daha iyiydik. Bunları en iyi şekilde kullanmadık çünkü en sonunda önemli olan tek şey sonuçtur.” dedi.

O maçta takımın başantrenörü olan Davide Mazzanti ise şu ifadeleri kullandı: “Belki de en iyi oyunumuzu oynadık, hem teknik hem taktiksel olarak, süreklilik ve kalite açısından. Negatif duygularınız varsa o oyuna dair her şeyi silersiniz, ama dünkü gibi bir oyunu unutamazdık. Sağlam olduğumuzu kanıtladık, ama yeterince sağlam değildik. Şimdi bunun üzerine çalışmamız gerekiyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*