Axoft Intelligent Solutions, Runecast’ın Yeni Distribütörü Olarak Güvenlik Tekliflerini Güçlendirdi

Siber güvenlik ve bilgi teknolojileri optimizasyonu alanlarının önde gelen iki ismi Axoft Intelligent Solutions ve Runecast, kurumsal çözümler konusundaki portföylerini genişletmek ve daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilmek için iş birliğini başlatıyor.

 

Dijital dönüşüm ve siber güvenlik alanında lider bir küresel çözüm sağlayıcı olan Axoft Intelligent Solutions, VMware, AWS, Kubernetesi işletim sistemleri ve bulut sağlayıcı altyapıları için derinlemesine analiz ve otomasyon özellikleri sunan Runecast Solutions ile iş birliği yaptığını duyurdu. Runecast, potansiyel konfigürasyon hatalarını, güvenlik risklerini, ISO27001, KVKK gibi güvenlik standartlarına olan uyumsuzlukları ve satıcıların en iyi uygulamalarıyla olan uyumluluğu önceden tespit eden Runecast Analyzer platformuyla sektörde önemli bir yere sahip oldu. Bu iş birliği, Axoft Intelligent Solutions’ın müşterilerine daha kapsamlı ve proaktif hizmetler sunmasını sağlayacak. Kurumsal güvenlik çözümleri alanının önde gelen iki firmasının el sıkışması, sundukları hizmete gereksinim duyan firmalar için güvenlik uyumluluğu, iş sürekliliği, maliyet tasarrufu ve artan verimlilik anlamına geliyor. Gelişen teknolojiyle şirket ve kurumların dışarıya açık servislerine her gün bir yenisi ilave ediliyor. Bu durum beraberinde uçtan uca uygulamalarda risklerin minimize edilmesini gerektiriyor. Axoft Intelligent Solutions, uygulama ve servislerin dijitalleşmesi, bilgi güvenliği ve veri koruma zorunlulukları nedeniyle sunduğu çözüm portföyünü sürekli genişletiyor. Runecast işbirliği bu anlamda önemli bir dönüm noktası niteliğinde. 

 

Siber güvenlik, BT optimizasyonu ve DevSecOps alanında başarılı olmuş markaların dağıtıcılığını üstlenen katma değerli bir distribütör olan Axoft Intelligent Solutions, yeni coğrafyalara yayılma ve daha geniş bir müşteri kitlesine hitap etme amacıyla yeni işbirliklerine imza atıyor. Küresel ortaklıklar ağını genişletmeye devam ediyor. 

 

Axoft Intelligent Solutions Ülke Müdürü Bahar Pınarlı, “Şirket içi, hibrit ve çoklu bulut ortamları için patentli, tahmine dayalı analitik alanının önde gelen isimlerinden Runecast ile yaptığımız iş birliği sayesinde müşterilerimize daha kapsamlı, daha gelişkin çözüm platformları sunabileceğiz. Ayrıca bu sayede her iki firma, bilgi teknolojisi güvenliği alanındaki konumlarını güçlendirme fırsatı elde etmiş olacak” dedi.  

 

Runecast Ülke Müdürü Ertunç Erdi ise, “Axoft ile yaptığımız iş birliği sayesinde, Runecast’in yenilikçi BT altyapı analizi ve otomasyon çözümleri, bölgemizdeki iş güvenliğini ve verimliliğini artırmak amacıyla Türkiye’de daha fazla kuruluşa sunulacak ve daha geniş bir kitleye ulaşacak” dedi. Runecast’in altyapı optimizasyonu ve güvenlik analizi konusunda derin bir uzmanlığa 

 

sahip olduğunun altını çizen Erdi, “Geniş hizmet yelpazesiyle tanınan Axoft Intelligent Solutions, iş birliğimiz sayesinde artık müşterilerine daha bütünsel çözümler sunabilecek” diye konuştu.

 

Axoft Intelligent Solutions Hakkında

Axoft Intelligent Solutions Türkiye, 2021 yılında Noventiq Holdings plc bünyesinde siber güvenlik, bilgi teknolojileri optimizasyonu ve DevSecOps alanlarında başarılı markaların katma değerli distribütörü olarak kuruldu. Bağlı ortağımız Noventiq’in merkezi Londra’da bulunuyor. Noventiq, 6.400 çalışanı ve 31 Mart 2023’te sona eren mali yılında kazandığı 1,6 milyar ABD Doları geliri ile Asya, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da önemli büyüme potansiyeline sahip pazarlar olan 60 ülkede faaliyet gösteriyor. Yeni büyüme alanları yaratarak iş ortaklarının gelişmesine yardımcı olan Axoft, uzman ve mühendislerden oluşan ekibiyle her zaman iş ortaklarının yanında yer alır ve onlarla birebir iletişim kurar. Axoft Intelligent Solutions’ın hizmetleri arasında iş verimliliği, bilgi işlem ve ağ altyapısı ve veri yönetimi, DevSecOps, erişim kontrolü ve uç nokta güvenliği bulunuyor.

 

Runecast Hakkında

Runecast Solutions Ltd. yapay zeka destekli risk azaltma, güvenlik, uyumluluk ve daha verimli BT Operasyon Yönetimi (ITOM) alanlarında küresel lider konumundadır. Bulut-yerel uygulama koruma platformumuz (CNAPP) Runecast, şirket içi VMware’den işletim sistemlerine, buluta ve konteynerlere kadar uzanan çözümler sunar. Avast, Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR) ve Merck/MSD gibi vizyoner kuruluşların güvendiği Runecast, proaktif güvenlik açığı ve yapılandırma yönetimi, güvenlik ve uyumluluk değerlendirmesi, operasyonel verimlilik ve görev açısından kritik istikrar sağlar. Merkezi Londra’da bulunan Runecast, Gartner Cool Vendor olarak tanınmanın ve CISA tarafından tavsiye edilmenin yanı sıra, Computing dergisinin Kurumsal Tehdit Tespiti, Yılın Bulut Güvenliği Ürünü ve Dijitalde Çalışılacak En İyi Yer ödüllerini kazanmıştır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx