Yamaha, iki yeni elektrikli bisiklet modeliyle dikkat çekti

Yamaha, iki yeni elektrikli bisiklet modeliyle dikkat çekti
Yamaha, iki yeni elektrikli bisiklet modeliyle dikkat çekti

Motosiklet dünyasının en önemli isimlerinden Yamaha, bugün ürün gamına eklediği iki yeni elektrikli bisiklet modeliyle dikkat çekti.

Yeni elektrikli bisiklet modelleri Yamaha Wabash RT ve CrossCore RC, yüksek performanslı arazi sürüşü ile gündelik kullanıma odaklanan iki yeni model olarak karşımızda. Yamaha’nın ortaya konumlandırılan PWSeries ST serisi elektrik motoru üzerine kurulan bisikletler, bu 500W gücündeki motor ile 45 km/s gibi fazlasıyla yeterli bir hıza çıkabiliyor. Dört seviye pedal desteği olan modeller, Yamaha’nın 500 Wh kapasitesindeki gövdeye entegre pil paketi üzerine kuruluyor. Bünyesinde yer alan dört farklı sensör ile ihtiyaca bağlı güç ayarlamalarını etkin şekilde yerine getiren bisikletlerde, aktarım olarak Shimano marka çözümler kullanılıyor.

Üst seviye seçenekler olduğundan disk frenler üzerine kurulan Yamaha Wabash RT ve CrossCore RC elektrikli bisiklet modellerinden sadece CrossCore RC bünyesinde bir süspansiyon kullanıyor. O da sadece önde yer alıyor bozuk yollarda konforu artırıyor.

İki elektrikli bisiklet modeli de ilk olarak ABD’de satılacak ancak daha sonra Türkiye gibi diğer pazarlarda da resmi satış olabilir. Peki yurt dışı fiyatları? Wabash RT için 4.099 dolar, CrossCore RC içinse 3.099 dolar ödeme yapılması gerekecek. Modeller için farklı renk seçenekleri de sunuluyor.

Yamaha elektrikli bisiklet modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*