Yakında tanıtılması beklenen yeni iPhone SE için çıkan son bilgiler

Yakında tanıtılması beklenen yeni iPhone SE için çıkan son bilgiler
Yakında tanıtılması beklenen yeni iPhone SE için çıkan son bilgiler

Teknoloji devi Apple, 8 Mart tarihinde yapacağı 2022’nin ilk etkinliğinde yüzde 99 ihtimalle yeni iPhone SE modeli ile karşımıza çıkacak.

Dediğimiz gibi 8 Mart tarihli “Peek Performance” etkinliği kapsamında lanse edilecek 5G destekli yeni iPhone SE modeli, özellikle fiyat konusunda merak uyandıran bir telefon konumunda yer alıyor. Yukarıda gördüğünüz mevcut SE ile aynı görünecek telefon, Ming-Chi Kuo’ya göre spesifik olarak 22 Mart tarihinde seri üretime alınacak ve 2022 içerisinde yüksek ihtimalle 25 ila 30 milyon sevkiyat rakamına ulaşacak. 64 GB, 128 GB ve 256 GB dahili depolama seçeneklerinin sunulacağı aktarılan telefon, gücünü Apple imzalı A15 Bionic işlemciden alacak ve hem mmWave hem de Sub-6GHz 5G desteğini taşıyacak. Siyah, beyaz ve kırmızı renklerde hazırlandığı aktarılan telefon, daha önce konuşan sağlam kaynak Ross Young’a göre 4,7 inç 60 Hz LCD ekran üzerine kurulacak.

Bu arada bu yeni model satışa sunulan en son iPhone SE modeli olmayacak. Apple, bir sonraki SE modelini yine Ross Young’a göre 2023 yılında tanıtacak. Bu telefonda 5,7 inç boyutunda bir ekran olacak. SE 3 ya da SE 4 adına sahip olması beklenen telefon, iPhone 11 benzeri çentikli bir tasarımı benimseyebilir.

Apple’ın 8 Mart etkinliğinde yeni bir iPad Air ile yeni bir Mac bilgisayar tanıtması da bekleniyor. Firmadan Mac olarak yeni Mac mini, iMac Pro ya da Mac Pro gelebilir.

Yeni iPhone SE yanında bu da dikkatinizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*