Xiaomi imzalı Redmi K50 Pro için işlemci resmen açıklandı

Xiaomi imzalı Redmi K50 Pro için işlemci resmen açıklandı
Xiaomi imzalı Redmi K50 Pro için işlemci resmen açıklandı

Xiaomi alt karması Redmi, kısa süre önce Redmi K50 Gaming Edition modeli ile ses getirmişti. Şimdi yine Redmi K50 Pro gündemde.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Redmi K50 Gaming Edition, biliyorsunuz direkt olarak oyuna odaklanan bir akıllı telefon modeli olarak fazlasıyla dikkat çekti. Ancak K50 ailesi sadece bu modelden oluşmayacak ve yakında yüzde 100 kesin olarak K50 ve K50 Pro da gelecek. İşte bu telefonlardan tasarımını yukarıda gördüğünüz Redmi K50 Pro, daha önce bir amiral gemisi olarak büyük olasılıkla gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak iddiasıyla gündemdeydi. Ancak bu iddia gerçek çıkmadı. Bugün resmi bir poster paylaşımı yapan Redmi, telefonda detaylarına burada yer verdiğimiz yeni tanıtılan MediaTek Dimensity 8100 işlemcinin olacağını açıkladı.

Redmi K50 Pro modeli, yapılan bazı eski sızıntılara göre 120W hızlı şarj destekli 4.700 mAh pil taşıyabilir ve tam olarak 6,6 inç 120 Hz AMOLED ekran ile pazara sunulabilir. Redmi K50 ise direkt olarak Dimensity 8000 üzerine kurulabilir.

Bu arada MediaTek Dimensity 8100 taşıyan başka akıllı telefonlar da yolda bulunuyor. Örneğin henüz adı belli olmayan bir OnePlus akıllı telefon da kesin olarak Dimensity 8100 taşıyor. Aynı şekilde OPPO K10 modelinin de Dimensity 8000 üzerine kurulduğu resmi olarak açıklanıyor.

Daha önce de aktardığımız üzere Redmi K50 serisinden bir telefonun Türkiye’de “resmi olarak” satışa sunulması pek olası değil. K50 serisindeki telefonların Türkiye’ye ancak farklı bir isim altında gelme ihtimali bulunuyor. Ancak bu konuda halen henüz elimizde kesin detaylar bulunmuyor.

Redmi K50 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*