Windows 8.1 için yolun sonu gözüktü

Windows 8 birinci çıktığında başlat düğmesinin olmaması ve metro uygulamaların kısıtlı kullanımından ötürü kullanıcıların yansısına neden olmuştu. Microsoft gelen reaksiyonlar ve Windows 8.1’in kullanımım oranında beklediği oranı yakalayamaması üzerine bir güncelleme olarak Windows 8.1’i 2014’te piyasaya sürmüştü.

Windows 8 tekrar de beklenen ilgiliyi görmedi. Birden fazla kullanıcı o periyot Windows 7 kullanmaya devam etti. Windows 8’den gerekli dersleri çıkaran Microsoft, Windows 10 ile zedelenen imajını kurtarabildi. Akabinde da Windows 11’i yayınladı. Windows 11 şimdi birkaç aylık bir işletim sistemi ve her bilgisayar yükseltilemiyor. Bu nedenle işletim sisteminin muvaffakiyetini konuşmak için şimdi çok erken. Windows 11’e yükseltmenin neden kolay olmadığını aşağıdaki haberden ayrıntılıca öğrenebilirsiniz.

MİCROSOFT WİNDOWS 8.1’İN FİŞİNİ ÇEKİYOR

Microsoft, Windows 8.1’e dayanağını 10 Ocak 2023’te büsbütün sona erdiriyor. Yazılım devi, Ocak 2023’teki dayanak kesintisine giden birinci hatırlatma olarak önümüzdeki bu ay Windows 8.1 kullanan aygıtlara aşağıdaki bildirimi göndermeye başlayacak. Bildirim tam ekran olarak ve sık sık kullanıcıların karşısına çıkacağı için rahatsız olabilir.

Desteğin sonlanmasıyla Windows 8.1 artık Microsoft tarafından güncelleme almayacak, işletim sistemi hataları giderilmeyecek, güvenlik yamaları getirilmeyecek ve böylelikle yeni çıkan virüslere karşı bilgisayarınız korumasız olacak.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*