Windows 11 için yeni yerleşik video düzenleme yazılımı: Clipchamp

Windows 11 için yeni yerleşik video düzenleme yazılımı: Clipchamp
Windows 11 için yeni yerleşik video düzenleme yazılımı: Clipchamp

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 11 için birçok yeni özellik göstermesi ile ses getirmişti. Şimdi gündemde “Clipchamp” var.

Windows 11 işletim sistemi için geçtiğimiz haftalarda ilk büyük güncelleme yapıldı ve detaylarına burada yer verdiğimiz özellikler karşımıza çıkarıldı. İşletim sistemi için daha sonra da burada yer verdiğimiz, yakında kullanıma sunulacak bazı güzel özellikler ses getirmişti. Şimdi ise yukarıda da dediğimiz gibi Clipchamp gündemde yer alıyor. Microsoft tarafından geçtiğimiz yıl satın alınan Clipchamp, artık direkt olarak Windows 11’in içerisine entegre edilmiş durumda. Clipchamp, temel özelliklere sahip bir video düzenleme yazılımı. Modern bir arayüze sahip olan yazılım, temel video ihtiyaçları özelinde normal bir kullanıcının ihtiyaç duyacağı hemen her şeyi sunuyor.

Siyah arayüz seçeneği bulunan Clipchamp, bünyesinde özel şablonlar, filtreler, geçiş efektleri, stok video ve ses içerikleri taşıyor. Profesyonelleri odak noktaya almadığı için olabilecek en kullanıcı dostu yapıyı benimseyen yazılım, Microsoft’un Azure temelli bir entegrasyonuna da sahip. Bu sayede yazılım içerisinde 70 farklı dilde söylenenler videolar için otomatik olarak yazılı hale getirilebiliyor.

OneDrive entegrasyonu da olan Clipchamp, Microsoft tarafından yapılan resmî açıklamaya göre her yeni Windows 11 bilgisayar içerisinde ön yüklü olarak gelecek. Windows 11’in arama altyapısı üzerinde de yeni testler yaptığı aktarılan yazılım devi, güncel işletim sistemini ciddi şekilde geliştirmeyi sürdürüyor.

Windows 11 ve Clipchamp yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*