Uzman ‘eskisi gibi değil’ diyerek uyardı: 3-4 kat daha fazla enfekte ediyor

Uzman 'eskisi gibi değil' diyerek uyardı: 3-4 kat daha fazla enfekte ediyor
Uzman 'eskisi gibi değil' diyerek uyardı: 3-4 kat daha fazla enfekte ediyor

Dr. Bilge, corona virüsü salgını ve corona aşısı hakkında açıklamada bulundu. Virüsün geçen yılki hastalık ile aynı olmadığını ve virüsün mutasyon geçirdiğini ifade eden Dr. Bilge, şunları söyledi;

*Şunu kabul etmeliyiz ki şu andaki Covid-19, geçen yılki hastalık ile aynı değil. Delta varyantı daha bulaşıcı, daha genç yaştaki insanları etkiliyor ve 3-4 kat daha fazla kişiyi enfekte ediyor.

“RUTİN HİZMETLERDE AKSAMA OLUR”

*Yani önceki Covid-19 2-3 kişiyi enfekte ederken Delta varyantı 6-8 kişiyi enfekte edebiliyor. İnsanlar eğer aşılanmamaya devam eder ve maske mesafe ve temizlik kurallarına uymazlarsa hastaneler Covid hastalarına bakmaktan yorgun düşer ve rutin hizmetlerde de aksamalar meydana gelir, insanlar en azından diğer hastaların ve sevdiklerinin sağlığını da korumak için aşılanmalılar.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge

AŞI ÇAĞRISINDA BULUNDU

*Aşılama sadece bir kişiyle, sadece sizinle, ilgili bir durum değil, medeni bir toplumda birlikte yaşıyoruz ve aşı herkes için yaptığınız bir iyiliktir.

*Herkes bulaş zincirini kırmanın zorunluluğunu ve bunu birbirlerine yardım etmek için bir şans olduğunu ve yayılmayı durdurmak için aşının gerekliliğini anlamalılar. Enfekte ettiğiniz kişi hiç tanımadığınız biri olabildiği gibi en sevdiğiniz kişi de olabilir.

*Sosyal medyada paylaşılan olumsuz haberlere itibar etmeyin ve konuları Sağlık bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü gibi güvenilir sitelerden araştırın.

*Herkesin gerçek tıp bilimini dinlemesi ve bunun hepimizin hayatını ne kadar etkilediğini anlaması gerekiyor. İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*