Ulusal Birlik Partisi Eski Genel Lideri Semih Tufan Gülaltay’ın ofisinde çatışma, saldırgan öldü

İstanbul Maltepe’de Semih Tufan Gülaltay’ın ofisine akın düzenlendi.

Olay, geçen çarşamba saat 03.00 sıralarında Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde bulunan Semih Tufan Gülaltay’ın ofisinde meydana geldi.

Savlara nazaran; Ergenekon davalarında da ismi geçen Ulusal Birlik Partisi Eski Genel Lideri Semih Tufan Gülaltay’ın ofisine ve park halinde bulunan arabasına gece saatlerinde silahlı kişi ya da bireyler tarafından atak düzenlendi.

SALDIRGAN HAYATINI KAYBETTİ

Akın anında ofiste bulunan Gülaltay’ın sürücüsü saldırgana ateş açarak karşılık verdi. Silah seslerini duyan mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Sıhhat grupları silahlı saldırgan Furkan T.’nin olay yerinde hayatını kaybettiği tespit etti.

Polis takımları olay yerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde ofis ve park halindeki aracın çeşitli yerlerine isabet etmiş kurşun izlerine ve boş kovanlara rastlandı. Polis silahlı akınla ilgili çalışma başlattı.

Ulusal Birlik Partisi Eski Genel Lideri Semih Tufan Gülaltay

“PROFESYONEL BİR FORMDA İÇERİ GİRİYORLAR”

Olayla ilgili konuşan Semih Tufan Gülaltay, “Saldırı anında burada değildim. Gece saat 03.00 sıralarında daha evvel burada keşif yapan siyah bir minibüsle ilişkilendirilen iki kişi evvel park halindeki aracıma 15-20 el ateş ediyor. Daha sonra ofisin camlarına ve kapısına ateş ederek profesyonel bir halde içeriye giriyorlar. Sürücümün olduğu odaya hakikat atak yapıyorlar” dedi.

“SALDIRGANI SÜRÜCÜM ÖLDÜRDÜ”

Sürücüyle yaptıkları çatışmada saldırganlardan birini sürücüsünün öldürdüğünü söyleyen Gülaltay, “Diğeri de kaçıyor. Bizden bir yaralı yok. Bizi emniyet bu taarruzla ilgili uyarmıştı. Olayla ilgili yapılan çalışmada FETÖ terör örgütü mafya kümeleri, sokak mafya kümeleri üzere tetikçilerin kullanılacağı öngörülüyor. Sevdiklerimiz bizi arayarak ardımızda durdu. Biz de kendimize nazaran önlemler aldık” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*