Uğur Dündar’dan hekimleri gaye alan imama sert reaksiyon: ‘Şiddete azmettiren…’

Sözcü müellifi Uğur Dündar, Tele 1 ekranlarında Gazeteciler Masası’nın konuğu olarak, Namık Koçak’ın sorularını yanıtladı. Uğur Dündar, sıhhatte şiddet ve Konya’daki imamın tabipleri maksat alan skandal kelamlarını yorumladı.

İmamın infial yaratan ve jet süratiyle soruşturma başlatılmasına neden olan kelamları için Dündar, “Ben imamın konuşmasını tüylerim ürpererek dinledim” dedi.

Dündar, şöyle devam etti:

“SAVCILARIN DA SEYİRCİ KALMALARI MÜMKÜN OLMAYACAK”

Şiddete azmettiren, yeni taarruzların provokasyonunu yapan bir konuşma biçimi. Çok büyük reaksiyon gördü, infiale dönüştü. Savcılar da ne kadar duyarsız olurlarsa olsunlar, iktidar cenahından bir işaret gelmedikçe, resen soruşturmaya başlamıyor bulunsalar da burada seyirci kalmaları mümkün olmayacak. Çok ağır bir reaksiyon var. Bir din adamına asla yakışmayacak, bir din adamının ağzından çıkmaması gereken ürpertici kelamlar.

“SAĞLIKTA ÇAĞ ATLADIK DENEN UYGULAMA ÇÖKME NOKTASINA GELMİŞ DURUMDA”

Popülist iktidarlar, ekseriyetle kendi sorumlulukları altındaki birtakım düzenlemeleri yapamadıkları vakitler, bilhassa sıhhat sisteminin aksayan yanlarını, halkın gözünde güya tabipler sebep oluyorlarmış bu aksamalara, bütün sorumlusu sıhhat çalışanlarıymış üzere göstererek halkı kışkırtırlar.

Bu, geçmişte de böyleydi. Günümüzde de maalesef bu türlü. AKP’nin en çok övündüğü alan sıhhattir. Sıhhatte çağ atladık diye övünürler. Ancak görüyoruz ki bu sıhhatte çağ atladık denen uygulama artık çökme noktasına gelmiş durumda.

“İKTİDAR, ÇÖKEN SİSTEMİN TEK SORUMLUSU SIHHAT ÇALIŞANLARIYMIŞ ÜZERE GÖSTERİYOR”

Çökmüş bir sıhhat sistemi var. Bunu düzeltmek iktidarın misyonu. Fakat iktidar, ‘Bırakın gitsinler’ diyerek güya bu çöken sistemin tek sorumlusuymuş üzere sıhhat çalışanlarını halkla karşı karşıya getirmekten çekinmiyorlar. İmtina etmiyorlar. Tabi ki beşerler öfkeli. Herkes artık burnundan öfkesini kusar hale gelmiş. Ufacık bir kıvılcıma bakıyor. Daha sonra da böylesine müessif olaylar yaşanıyor.”

“O İMAM GÖĞSÜNDE KALP YERİNE NE TAŞIYOR?”

Açıklamalarını, Konya’daki imamın kelamlarını yorumlayarak devam eden Dündar, “Yangına körükle giden sorumsuz imamın kelamlarını kıymetlendirecek bir sözcük bulamıyorum. Dinlerken tüylerim ürperdi…Taş olsa insafa gelir, sanki o imam göğsünde kalp yerine ne taşıyor çok merak ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*