Twitter, bu sefer “Podcast” testi ile ses getirdi

Twitter, bu sefer “Podcast” testi ile ses getirdi
Twitter, bu sefer “Podcast” testi ile ses getirdi

Sosyal medyanın bir numaralı haber alma merkezi konumunda yer alan Twitter, birçok yeni özellik üzerinde aktif olarak testler gerçekleştiriyor.

Yeni CEO’su altında daha yenilikçi olması beklenen ve bunun ilk sinyallerini ciddi şekilde veren Twitter, Jane Manchun Wong tarafından bulunduğu kadarıyla ana uygulama içerisinde bir Podcast testi yapıyor. Bunun için ana uygulamaya koymak için bir simge de hazırlayan firma, bu son yıllarda popülerliği iyice artan Podcast furyasından da uzak kalmayacak gibi görünüyor. Kişilerin Podcast bölümleri kaydedip takipçileriyle paylaşması üzerinden Twitter’ın genel yapısı için uygun olan Podcast planı yanında, firma başka şeyler de geliştiriyor. Son ortaya çıkanlara göre Blue abonelerine yakında 1080P çözünürlükte video yükleme desteği verilecek gibi görünüyor.

Twitter, son dönemde birçok başka dikkat çekici yenilik ile de gündeme geliyor. Örneğin yine Jane Manchun Wong tarafından bulunan bir Makaleler özelliği yolda. Bu özellik kişilerin çok uzun içerik paylaşımı yapmasına imkân tanıyacak. Makaleler için tarayıcı sürümüne ve uygulamalara özel bir kategori koyacak firma, bu kategoride paylaşılan tüm kişisel makaleleri gözler önüne serecek.

Yüksek ihtimalle 2-3 ay içerisinde geniş çaplı olarak kullanıma sunulacak özellik, ortaya çıktığı kadarıyla temel metin düzenleme özelliklerine de sahip olacak. Bunlar arasında kelimeleri koyu ya da eğik yapma, kelime altına ya da üstüne çizgi koyma ile kod ekleme seçenekleri yer alacak. Twitter sözcüsüne göre Makaleler hakkında yakında detaylı bilgiler verilecek.

Twitter is working on Podcasts tab pic.twitter.com/64tTd3XPdu

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) March 2, 2022

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*