Türkiye-Litvanya maçında ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ pankartına yasak

UEFA Uluslar Ligi C Ligi’nde gayret eden A Ulusal Futbol Kadrosu’nun Litvanya ile oynayacağı maç öncesi pankart krizi yaşandı. Göztepe Gürsel Aksel Stadı’nda oynanacak uğraş öncesinde Göztepeli taraftarların hazırladığı kimi pankartların stada alınmadığı sav edildi.

İzmir’de oynanacak çaba öncesi Ay-yıldızlılar’a takviye vermek için stada gelen taraftarların hazırladığı “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” yazılı pankartın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından kabul edilmediği öne sürüldü.

TARAFTARDAN BÜYÜK REAKSİYON GELDİ

İzmir emniyetinin müsaade vermediği kırmızı-beyazlı bayrak toplumsal medyanın gündemine oturdu. Gürsel Aksel Stadı’nda birinci sefer oynanacak maç için hazırlanan pankartlar uygulanan yasak nedeniyle dışarıda kaldı. Yaşananların akabinde birçok toplumsal medya kullanıcısı, TFF’nin bu kararına reaksiyon gösterdi.

Göztepe taraftarının Gürsel Aksel Stadı’na sokmak istediği lakin müsaade verilmediği için dışarıda tuttuğu pankartlar ortasında “Yalı” ve “Kenar Mahalle” yazılı pankartların da olduğu öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*