Teröriste evvel eğitim sonra taziye ziyareti: ABD’li kumandan YPG/PKK elebaşı Mazlum Kobani’yle görüştü

Yunanistan’ın Türkiye hududuna 45 kilometre aradaki liman kenti Dedeağaç’ı cephaneliğe çeviren ABD, Türkiye-Irak hududunda da kirli bir oyun peşinde.

Suriye’nin Haseke vilayetine bağlı Kamışlı ilçesinin Irak hududuna bağlanan karayolu üzerindeki El Hol kampına, terör örgütü DEAŞ’ın evvelki gün düzenlediği atakta PKK’lı 2 terörist öldürülmüştü.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı da (CENTCOM) Türkçe sayfasından bildiri yayımlayarak, terör örgütüne taziyelerini iletmişti.

ÖNCE EĞİTİM SONRA TAZİYE

Terör örgütüne açık takviyesini sürdüren CENTCOM, geçtiğimiz gün de Şırnak’ın Cizre ilçesinin çabucak karşısındaki Derik kasabasında PKK’lı teröristlerle ortak bir tatbikat gerçekleştirmiş, ağır silahların kullanıldığı tatbikatta zırhlı araçlara ABD ve terör örgütünün paçavralarını asmıştı.

ÖRGÜTE MORAL ZİYARETİ

Türkiye’nin ikaz ve açıklamalarına karşın örgüte dayanağa devam eden Washington idaresi, El Hol’deki hücumun akabinde PKK/YPG’ye moral ziyareti düzenledi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM) Genel Kumandanı Michael Corella ve beraberindeki heyet, terör örgütü PKK/YPG/SDG’nin elebaşlarından Mazlum Kobani ile görüştü.

Paylaşılan fotoğraflarda ABD’li komutanın, terörist ögelerden bölge hakkında bilgi aldığı görüldü.

Terör örgütüne yakın kaynaklar da yapılan ziyarette El Hol kampındaki insani ve güvenlik durumununn ele alındığını ve akabinde basına kapalı görüşme gerçekleştirildiğini söyledi.

ERDOĞAN: BİDEN’LA BU MEVZUYU GÖRÜŞECEĞİM

Dün Cuma namazı çıkışında ABD’nin örgüte Türkiye hududunda verdiği son eğitimi pahalandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “SDG konusunda maalesef Amerika’nın bugüne kadar attığı yanlış adımlar devam ediyor. Natürel ismine da dikkat ederseniz ‘Suriye Demokratik Güçleri’ olarak koyuyorlar. Yani bu bir kamuflajdır. Maalesef Amerika bu terör örgütlerine binlerce TIR, araç, gereç, mühimmat bugüne kadar daima gönderdi. Daha hala da gönderiyor. Doğal yalnızca Suriye’deki koalisyon güçleriyle yaptıkları ortak çalışma değil, tıpkı şeyleri maalesef Irak’ta da yaptılar. Hala da yapmaya devam ediyorlar. Bu silah, mühimmat, araç gereç takviyelerinin yanında eğitim noktasında da önemli eğitim takviyesi de veriyorlar. Birleşmiş Milletler Genel Konseyi’nde Sayın Başkan’la görüşme fırsatı bulursak, bu mevzuyu kendileriyle görüşeceğim” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*