Spotify’dan Dünya Kadınlar Günü’nü özel kutlama

Spotify’dan Dünya Kadınlar Günü’nü özel kutlama
Spotify’dan Dünya Kadınlar Günü’nü özel kutlama

Spotify, Dünya Kadınlar Günü’nü düzenlenen yeni çalma listeleriyle kutluyor. Türkiye’de de en popüler Spotify editoryal çalma listelerinin kapağına kadın sanatçılar karşımıza çıkıyor.

Türkçe Pop çalma listesinin kapağında Melike Şahin, Türkçe Rock çalma listesinin kapağında Simge Pınar, Slow Pop çalma listesinin kapağında Bengü, Akustik Türkçe çalma listesinin kapağında Feride Hilal Akın, Farklı Pop çalma listesinin kapağında Kalben, Fresh Finds çalma listesinin kapağında Aslı Özer, Dore çalma listesinin kapağında Selin, Taze çalma listesinin kapağında Ezgi Ayçe ve Yeniden çalma listesi kapağında Derya Uluğ yer alıyor.

Şarkılarının yüzde 100’ü kadınlar tarafından yazılan, kaydedilen ve seslendirilen Created by Women çalma listesine Dünya Kadınlar Günü güncellemesi ile ilk kez Türkçe bir şarkı olan Güneş Özgeç ve Nilipek’ten Düş (Nilipek Remix) eklendi.

Spotify, EQUAL müzik programının bu ayki Türkiye elçisini de duyurdu

Spotify bununla birlikte mart ayında EQUAL müzik programının Türkiye elçisinin Ziynet Sali olduğunu belirtti. Sana Doyamıyorum parçasıyla EQUAL Global çalma listesinde yer alan Ziynet Sali şunları söyledi: ”EQUAL’da elçi olmak beni çok mutlu etti. Özellikle Mart ayında kadını konuşurken, kadının gücünden, haklarından, kadına ve müziğe kattığı güzelliklerden çokça bahsederken EQUAL’da elçi olmak beni çok onurlandırdı. Kadının ve müziğin aşamayacağı hiçbir engel yoktur.”

İlginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*