Soylu: Sabahtan akşama kadar en çok dayak yiyenlerden birisiyim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’te orman yangını devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve heyeti ile Beştepe’de yemek yediği imajların muhalefet tarafından eleştirilmesine karşılık verdi.

‘MUHALEFET BU BİÇİMDE OLMAZ’

Süleyman Soylu, “Suudi Arabistan İçişleri Bakanı geldiği için gittim. Bu kişi benim muhatabım. Bir de cenazeye gittik, geldik. Bunların toplamı 7-8 saatlik süreç. Biz bu görevlerdeyiz ve yarın olmayabiliriz. Lakin muhalefet bu halde olmaz. Siyaset çok değerlidir. Lakin niteliksiz beşerler bunu siyaset gereci haline getiriyor” diye konuştu. Soylu, “Sabahtan akşama kadar en çok hakarete uğrayanlardan, dayak yiyenlerden birisiyim” sözlerini de kullandı.

Veliaht Prens’in özel ofisinin yöneticisi Bader Al Asaker, Veliaht Prensi Muhammed bin Selman için verilen davetin imgelerini toplumsal medya hesabından yayınladı.

Görüntülerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Selman’ın bir masada oturduğu görüldü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Etraf Bakanı Murat Kurum da Suudi yetkililerle oturdu. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*