Sony Xperia 1 IV sonrasında Sony Xperia 10 IV ortaya çıkarıldı

Sony Xperia 1 IV sonrasında Sony Xperia 10 IV ortaya çıkarıldı
Sony Xperia 1 IV sonrasında Sony Xperia 10 IV ortaya çıkarıldı

Akıllı telefon pazarının geride kalan isimlerinden Sony, 2022’de de yeni telefonlar tanıtacak Sony Xperia 1 IV ve Sony Xperia 10 IV geliyor.

Sony Xperia 1 IV geçtiğimiz haftalarda OnLeaks tarafından sızdırılmış ve ses getirmişti. Şimdi ise karşımızda daha altta yer alan orta üst seviye Sony Xperia 10 IV yer alıyor. Zoutons tarafından sızdırılan telefon, sürpriz olmayacak bir tasarıma sahip. İnce uzun tasarımı benimseyen ve günümüz için kalın çerçeveler nedeniyle bir ekran deliği ya da çentiği taşımayan telefon, parmak izi sensörünü yanda taşıyor ve arkasında üçlü bir standart görünen kamera modülü taşıyor. İlk iddialara göre telefon 6 inç düz 120 Hz OLED ekrana sahip ve gücünü Snapdragon 690 işlemciden alıyor. 4.000 mAh pil taşıdığı düşünülen telefon, tam olarak 153.3 x 67.3 x 8.4mm boyutlarında.

Üstten ve alttan kalın çerçeveleri olan, bu sayede bir ekran deliği ya da çentiği bulunmayan Sony Xperia 1 IV de benzer çizgide, parmak izi sensörünü yanda taşıyor ve düz ekran ile gövde yapısını benimsiyor. İnce uzun bir yapısı olan amiral gemisi, kaynağa göre kamera modülü ile beraber 9,5 mm kalınlığında ve tam gövde boyutu 164.7 x 70.8 x 8.3mm seviyesinde. 3,5 mm kulaklık girişi taşıyan telefon, 6,5 inç OLED ekran taşıyor.

Sony Xperia 1 IV modeli gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden ve en üstte 16 GB RAM’den alıyor. 45W şarj destekli 5.000 mAh pil üzerine kurulacak ve kablosuz şarj sunacak telefon, arkasında yenilenmiş sensörlere sahip üçlü kamera sistemi taşıyor. Mayıs ayında lanse edilebileceği aktarılan Sony Xperia 1 IV, dediğimiz gibi 2022’deki tek model olmayacak.

Sony akıllı telefonlar uzun zamandır Türkiye’de satılmıyor. Firma yeniden yapılanma kapsamında Türkiye dahil birçok pazarda telefon satmayı bıraktı ve bu durum 2022’de de değişmeyecek gibi görünüyor. Bu açıdan yeni telefonlar da Türkiye’ye gelmeyecektir.

Sony Xperia 10 IV yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*