Sony, PlayStation 5 için “resmi” Türkiye fiyatını artırdı

Sony, PlayStation 5 için “resmi” Türkiye fiyatını artırdı
Sony, PlayStation 5 için “resmi” Türkiye fiyatını artırdı

Sony Türkiye bugün çok da sürpriz olmayan bir adım attı ve PlayStation 5 için” resmi” Türkiye fiyatını artırdı. Yeni fiyat ciddi yüksek ancak bir anlamı yok.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı için geçtiğimiz aylarda resmi bir açıklama gelmişti. Bu açıklamada “PlayStation 5’in Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip modeli 7.499 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.” cümlesi yer alıyordu. Şimdi ortaya çıktığı kadarıyla ürünün Türkiye’deki resmi satış fiyatı 12.000 TL’ye çıkarıldı. Peki neden yukarıda “yeni fiyat ciddi yüksek ancak bir anlamı yok” diyoruz? Bunun cevabı piyasada bu fiyata konsol olmaması. PS5 konsol Türkiye’de hemen hemen hiçbir zaman 7.500 TL’den elde edilemedi. Ürün Türkiye’de 12.000 TL’ye de alınamayacak. Konsolu şu an 16 bin TL altına bulmak imkânsız durumda.

Normal şartlarda PlayStation 5 konsolu bunun daha üstüne almamak gerekiyor. Ancak stok sorunları birçok oyuncuyu çaresiz bırakıyor. Bu arada sadece Türkiye değil yurt dışında da PS5 bulmak halen hiç kolay değil. Firma sürekli üretime rağmen talebe yetişemiyor, buna ek olarak bitmeyen stokçuları küresel olarak yasaklayamıyor.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı, onu birçok oyucunun odak noktasının dışına çıkarıyor. Konsolu bir şekilde alabilen kişiler ise oyun fiyatlarından çok şikâyet ediyor. Çünkü Türkiye’de PS5 oyunları gerçekten çok pahalıya satılıyor. Sony’nin bu konuda oyuncuları rahatlamak adına bu ay Game Pass benzeri bir sistem tanıtması bekleniyor.

PlayStation 5 fiyatı üzerken bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*