Sevgilisi ‘intihar etti’ demişti: Polis cesedin konumundan cinayeti çözdü!

Birinci tabirinde Küpeli’nin intihar ettiğini öne süren Kübra Işık D., 5 ay sonra alınan sözünde cinayeti itiraf etti. Kübra Işık D., Küpeli’nin Adem Sükuti (35) ve İbrahim Akhançer (31) ile para problemi yüzünden çıkan tartışmada öldürüldüğünü söyledi.

Selçuklu ilçesi Buhara Mahallesi’nde ocak ayında, 1 çocuk annesi Kübra Işık D.’nin, 15 gündür birlikte yaşadığı Mehmet Küpeli’nin intihar ettiği ihbarı üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Takımlar, Küpeli’nin cansız vücuduyla karşılaştı. Bu sırada konutta olan Kübra Parıltı D. birinci sözünde, Küpeli’nin, arkadaşları Adem Sükuti ve İbrahim Akhançer ile dışarıdayken tartıştıklarını, akabinde meskene gelip, tüfeği başına dayayarak intihar ettiğini belirtti. Kübra Işık D., olayın akabinde korktuğu için arkadaşları Sükuti ve Akhançer’i arayıp haber verdiğini tabir etti.

TAKIMLAR TESPİT ETTİ

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Ofis Amirliği takımları, cesedin yatış ve tüfeğin durumundan olayın cinayet olabileceği ihtimali üzerine soruşturmayı derinleştirdi. 2 gün evvel tekrar tabirine başvurulan Kübra Işık D., cinayeti itiraf ederek, “O an konutta 4 bireydik, Adem Sükuti ve Mehmet ortasında alacak-verecek sıkıntısı yüzünden tartışma çıktı. Adem, tüfekle Mehmet’in başına ateş ederek öldürdü. İbrahim Akhançer ile de olaya intihar süsü verdik. Olay anından sonra ise telefon kayıtlarına geçmesi için Adem Sükuti ve İbrahim Akhançer markete gitti ve bir müddet sonra da onları aradım ve Mehmet Küpeli’nin intihar ettiğini söyledim” dedi.

TUTUKLANDILAR

Gruplar, şüpheliler Adem Sükuti ve İbrahim Akhançer’i, iş yerlerine yapılan operasyonla yakaladı. Gözaltına alınan Sükuti, Akhançer ve Kübra Işık D., emniyetteki süreçlerini akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*