Samsung da Rusya’yı yasaklayan şirketler arasına dahil oldu

Samsung da Rusya’yı yasaklayan şirketler arasına dahil oldu
Samsung da Rusya’yı yasaklayan şirketler arasına dahil oldu

Rusya’nın Ukrayna işgali konusunda karşılıklı yasaklar gelmeye devam ediyor. Bu sefer Samsung tarafı ülkeyi engellenmiş durumda.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali bildiğiniz üzere acı verici bir şekilde devam ediyor. Yaşanan saldırılar nedeniyle birçok ülke ve şirket Rusya’ya ciddi yaptırımlar açıkladı. Bu konuda adım atan son isim Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung oldu. Şirket Rusya’ya olan tüm ürün sevkiyatlarını durdurduklarını açıkladı. Rusya vatandaşları artık milyonlarca Samsung telefondan ve şirketin diğer ürünlerinden mahrum kalacaklar.

Bu arada biliyorsunuz Rusya da boş durmuyor. Dün akşam Twitter, YouTube ve Facebook, ülkede Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu’nun (Roskomnadzor) aldığı karar doğrultusunda yasaklandı. Geçtiğimiz günlerde Rusya’ya karşı teknoloji dünyası başka yasaklamalar da yaptı.

Tekrardan üzerinden geçmek adına Spotify, Rusya’da fiziksel olarak operasyonu durdurma kararı aldı. Rusya’daki ofisini kapatan Avrupa merkezli firma, aynı zamanda Rusya devletine bağlı reklam içeriklerini de engellediklerini duyurdu. Dün sürece Google dahil oldu ve firma Rusya’daki tüm reklam satışlarını durdurdu.

Dün akşam ise Microsoft cephesi bir adım attı. Yazılım devi firma Rusya merkezli yeni ürün ve servis satışlarını durdurduklarını duyurdu. Bu gelişme ile beraber Rusya’ya gerçekten önemli bir darbe daha vuruldu.

Yukarıdaki hamlelerden önce de teknoloji devi Apple, Rusya’da ürün satmayı bıraktığını açıklamıştı. Buna ek olarak daha önce de birçok oyun ve teknoloji firması Rusya ile bağlarını kopardı. Ülke şu an küresel pazarlar ve servislere birer birer erişimini kaybediyor ve bu Rusya haklını çok zor bir duruma düşürüyor.

Samsung hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*