Rusya: Ukrayna’ya ilişkin 293 uçak 152 helikopter 4 bin 863 tank ve zırhlı yok ettik

Konaşenkov yaptığı açıklamada, Ukrayna’da savaştaki Rus ordusunun hareketlerine ait bilgi verdi.

Ukrayna ordusunun Mıkolayiv-Krivorojskiy tarafındaki konumlarında büyük kayıplar nedeniyle Rus tarafına yönelik akın gerçekleştiremediğini öne süren Konaşenkov, Ukrayna ordusunun Mıkolayiv bölgesinde Bereznegovatoye, Murahovka, Ternoviye Podı, Herson bölgesinde Suhoy Stavok, Pertovskoye civarındaki noktalarının ateş altına alındığını kaydetti.

Rus uçaklarının Mıkolayiv bölgesindeki Konstantinovka bölgesinde Ukrayna hava kuvvetlerine ilişkin bir Su-25 model savaş uçağını düşürdüğünü aktaran Konaşenkov, Mıkolayiv-Krivorojskiy istikametindeki taarruzlarda bir gün içinde 190’dan fazla Ukrayna askerini etkisiz hale getirdiklerini ileri sürdü.

13 insansız hava aracı düşürüldü

Yüksek hassasiyetli silahlarla Donetsk bölgesinde Slavyansk ve Kramatorsk’taki Ukrayna birliklerinin süreksiz konuşlandığı noktaları vurduklarını aktaran Konaşenkov, bu hücumlar sonucunda bölgede 120’ye yakın Ukrayna askerinin etkisiz hale getirildiğini sav etti.

Rus askeri birliklerinin Donetsk bölgesinde Dzerjinsk, Soledar ve Artyömovsk’a (Bahmut), Zaporijya bölgesinde Novonikolayevka’ya akınlar yaptığını aktaran Konaşenkov, Zaporjiya, Donetsk, Herson, Çernigiv bölgelerindeki farklı noktalarda 13 insansız hava aracını düşürdüklerini lisana getirdi.

Konaşenkov, “Ukrayna’ya ilişkin bugüne kadar 293 uçak, 152 helikopter, bin 910 insansız hava aracı, 374 hava savunma füze sistemi, 4 bin 863 tank ve zırhlı araç, 826 çok namlulu roketatar, 3 bin 369 obüs ve havan topu, 5 bin 387 özel askeri araç imha edildi.” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*