Propazar Starline İş Güvenliği ve 3m İş Güvenliği

 

Bir işveren çalışanlar için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı hazırlamak zorundadır. Bundan dolayı iş yerlerinde iş güvenliği malzemeleri  ait ekipmanlar hazır olarak bulundurulur. Hangi iş seçeneklerini kullanılıyorsa çoğunlukla ona ait ekipmanlar yer alır. Çalışan kendi güvenliğini sağlamak için kullanmış olunan ekipmanlar olan kişisel koruyucu ekipman anlamına gelir.

Her zaman ve gerektiği yerde kişisel koruyucu ekipman kullanmaya özen gösterilmesi gerekir. Bu şekilde herhangi bir yaralanma olmaması hedeflenir. Kullanım talimatlarını uyun ekipmanların bakımlarını iyi bir şekilde yapın ve korumanın yeterli olup olmadığı düzenli olarak kontrol altında olması gerekir.

Ellerinizin Güvenliği İçin Uygun Özellikte Eldiven Kullanın

Eller ve parmaklar çoğunlukla yaralanır. Bu sebeple onları olabildiğince iyi korumak gerekir. Çalıştığınız  sektöre bağlı olarak çok fonksiyonlu eldivenler tercih etmelisiniz. Çok fonksiyonlu eldivenlerdeki özellikleri ise titreşim koruması ve keskin malzemeleri kesilmelere karşı koruma sağlar. Ayrıca soğuğa ve sıcağa karşı korur ve bakteriyolojik risklere karşı koruma yapar. Eldivenler seyredilmiş kimyasalların sıçramasına karşı da koruyucudur.

Bir işveren çalışanlarının güvenliğini en üst seviyede sağlamakla sorumludur. Bu nedenle bütün ekipmanları doğru ve kaliteli şekilde seçmelidir. Starline iş güvenliği ve 3 m koruma iş güvenliği ekipmanlarını kaliteli olanlardan temin edebilirsiniz.

Baş ve Kulakları Koruma

3m iş güvenliği özelinde kask takmak koruma sağlar ve kafa yaralanmalarını engelleyebilir. Çalışma şartlarına uygun sağlam bir ünite tercih etmelisiniz. Bugünlerde pek çok şık tasarım var ve ayarlanabilir askılı koşum ve rahat ter bantları gibi ilave seçenekleri de düşünebilirsiniz. Gürültünün çok fazla olduğu bir iş yerinde çalışıyorsanız kulak tıkaçları sizi aşırı gürültüden koruyacaktır. Fakat gürültü önleyici bir kafa bandı iş yerinde çok kullanışlıdır Çünkü kolay bir şekilde takıp çıkarılması mümkündür.

İş yerinde toz maskesi takmak özellikle tehlikeli maddeler ile temas edildiğinde oldukça önemlidir. Toz maskeleri sizi ince parçacıklara ve diğer tehlikeli parçacıklara karşı yüksek koruma sağlar. Maddeler gerçekten zararı çok ise tam yüz maskesi kullanımı daha uygun olur. Kulak ve gözleriniz için maske ve eldiven gibi ekipmanları sitemizden temin edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir