Nike NFT geliri, kripto kışına rağmen 185 milyon doları aştı!

NFT’lere olan ilgi azalması ile ikinci çeyrek ticaret hacmi %40 düştü. Küresel spor markası Nike, buna rağmen, kripto piyasası kışının ortasında dijital jetonlardan 185 milyon dolar kâr elde ettiğini duyurdu.

Nike NFT geliri, kripto kışına rağmen 185 milyon doları aştı!

Nike’ın NFT ile ilgili projeleri, özellikle lansmanından bu yana, şirketi Noah Levine tarafından 22 Ağustos’ta Dune verilerini kullanarak paylaştığı gibi, NFT’lerden en fazla kazanan marka olarak konumlandırarak, şirketin 185 milyon doların üzerinde gelir elde etmesini sağladı.

Dolce & Gabbana, Tiffany, Gucci ve Adidas, Ethereum ( ETH ) blok zincirindeki büyük markaların NFT projelerinin performans analizini yaparken toplam NFT gelirindeki ilk beş markayı tamamlıyor.

IRL Brand NFT ortamındaki kapsamlı gösterge tablosu, NFT’lerin dünyanın en büyük markalarından bazıları için ne kadar kazançlı hale geldiğini ortaya koyuyor.

Nike pazar endeksi fiyatı düşüyor

Ayrıca gelire rağmen Nike NFT fiyatlarının Şubat ve Nisan 2022’deki zirveden bu yana düştüğünü söyleyebiliriz. 22 Ağustos itibariyle piyasa endeksi 23.986 dolar.

Nike NFT pazar endeksi. Kaynak: Dune

Bu NFT döngüsünün ilk oluşumu, kısmen markalaşma ve pazarlama çabalarının bir karışımıyla sağlandı. Bu çabalar arasında Adidas ile BAYC ve Nike’ın RTFKT’yi satın alması gibi ortaklıklar, ünlüler tarafından yapılan satın almalar ve müzik videolarında yer almaları yer aldı.

Ancak, promosyon oranları önemli ölçüde yavaşladığı için, NFT’lerin mevcut durumu nispeten değişmemiş görünüyor. Finbold Mart ayında, dünyanın en büyük pazarı olan OpenSea’deki NFT ticaret hacminin %70’in üzerinde düştüğünü bildirdi.

2021 NFT’ler için iyi bir yıl olmasına rağmen, doğal merak azaldı ve kripto kullanıcıları bu yeni teknolojiyle bir yıl önceki kadar ilgilenmiyor gibi görünüyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*