Niğde’de iki torun sahibi çift, birebir üniversitenin tıpkı kısmına yerleşti

Niğde’de yaşayan Ayşe ve Mahmut Çakır çifti, çocuklarını okutup onlara bir hayat kurduktan sonra üniversite okuma hayallerini gerçekleştirmek için imtihanlara hazırlanmaya karar verdi.

İki torun sahibi çift, YKS’de başarılı olarak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bağlantı Fakültesi Halkla Alakalar ve Reklamcılık Kısmı’nı kazandı. Okuyacakları fakülteyi gezen Çakır çifti, eğitim devrinin başlaması için gün sayıyor.

“Hayallerimizi gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz”

Okul kantini işleten ve terzilik yapan 52 yaşındaki Ayşe Çakır, gazetecilere, hayallerini gerçekleştirecekleri için keyifli olduklarını söyledi.

İki çocuklarını okutmak için birçok şeyden vazgeçtiklerini belirten Çakır, şunları kaydetti:

“Aynı sınıfı birebir kısmı okuyacağız”

Artık onlar hayatlarını kurmaya başlayınca onların da dayanağıyla biz de üniversite okumaya karar verdik. Gençlere hayatın bir arada devam ettiğini de göstermek istedik. İmza atarken ‘iyi günde makus günde, hastalıkta sağlıkta’ diyoruz ya hayatı birlikte yaşamak lazım. Okulda da sınıfta da birlikte yaşamak lazım. Biz de eşimle bunun için uğraştık, çok şükür nasip oldu. Birebir sınıfı birebir kısmı okuyacağız. Memnunuz.

Çakır, kendilerine okuyup da ne yapacaksın üzere tenkitlerin geldiğine işaret ederek, okumanın yaşı olmadığını, herkesin kendisini geliştirmesi için kesinlikle okuması gerektiğini anlattı.

Memur emeklisi 60 yaşındaki Mahmut Çakır da eşiyle üniversite okuyacağı için çok heyecanlı olduğunu lisana getirdi.

“Şu sırada oturmayı Allah herkese nasip etsin”

Bu hissin anlatılmaz bir his olduğunu vurgulayan Çakır, Bizim için erişilmez bir yerdi, şu sırada oturmayı Allah herkese nasip etsin. Gençlere örnek olmak çok hoş bir şey. Yıllarca çocukları çalıştırırken kendimiz de çalışmışız. Ucundan baktık, günde 3-5 soru çözdük. Terzide, dükkanda kendi kendimize çalıştık. Eski kitapları buldukça çalıştık. Hanımım benden yüksek puan aldı. diye konuştu.

Çakır çiftinin oğlu 28 yaşındaki Ahmet Enes Çakır ise anne ve babasının kendileri için çok fedakarlık yaptığını aktardı.

20 yaşında arkadaşları olacak”

Ablasının öğretmen kendisinin de arkeolog ve dalgıç olduğunu belirten Çakır, Annem ve babam da ailece okumanın hissini yaşayacak. Onlar da bizim ne yaşadığımızı, üniversite ortamında kendileri görecek. 20 yaşında arkadaşları olacak. Güzel bir his. diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*