Netflix, dizi çekimlerinde iki büyük hırsızlık olayı yaşadı

Netflix, dizi çekimlerinde iki büyük hırsızlık olayı yaşadı
Netflix, dizi çekimlerinde iki büyük hırsızlık olayı yaşadı

Dünyanın en büyük içerik platformlarından Netflix, bu sefer yeni bir içerikle değil, çekimlerde yaşadığı iki büyük hırsızlık olayı ile gündemde.

Paylaşılan haberlere göre popüler Netflix dizilerinin setleri iki farklı hırsızlık olayı ile sarsıldı. İlk olarak 24 Şubat tarihinde Kraliçe 2. Elizabeth’in merkezinde olduğu The Crown dizisinin setinden 200 bin dolar değerine antika eşya çalındı. Bir gün sonra yani 25 Şubat tarihinde ise merkezinde “hırsızlık” yer alan Lupin dizisinin seti soyuldu. Burada 300 bin doların üzerinde ekipmanın çalındığı aktarıldı. Söylendiği kadarıyla bu olay Lupin dizisinin başrol oyuncusu Omar Sy çekimdeyken gelen yüzleri kapalı tam 20 farklı hırsız tarafından gerçekleştirildi.

Bu ses getiren hırsızlık olaylarını doğrulayan Netflix, süreçte sevindirici şekilde hiçbir oyuncu ya da set çalışanına zarar gelmediğini açıkladı. Bu hırsızlık olayları tahmin edebileceğiniz üzere Netflix’in planlarını etkilemeyecek ancak firma gelecekte kesinlikle güvenliğe daha fazla önem verecektir. Bu arada hem The Crown hem de Lupin dizisi için yeni sezonların yolda olduğunu belirtmek gerekiyor.

Netflix içerisinde hemen izleyecek başka içerikler arıyorsanız burada hazırladığımız özel içeriği ziyaret edebilirsiniz. Paylaştığımız bu haberimizde sizlerle yeni ve eski, ayırdığınız zamana kesinlikle değecek çok sayıda içeriğe yer verdik. Netflix’e mart ayında gelecek yeni içeriklere ise direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix olayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*