Nedim Şener İtalyan sanatkara FETÖ’nün gerçek yüzünü tek tek anlattı: Çizdiğiniz mağdur değil sizi kullanmışlar

İnsan hakları ihlalleri konusundaki çizimleriyle bilinen İtalyan sanatçı Gianluca Costantini, geçtiğimiz günlerde İzmir Havaalanı’nda gözaltına alındıktan sonra Şakran Cezaevine gönderilen Mustafa Enis Durak‘ın annesiyle vedalaşmasını Beyoğlu’ndaki Leblebici Sokak’ın duvarına çizdi.

Costantini, yapıtını Twitter hesabından “Mustafa Enis Durak ve annesi İstanbul sokaklarında” notuyla paylaştı.

NEDİM ŞENER FETÖ GERÇEĞİNİ TEK TEK ANLATTI

Gazeteci Nedim Şener, İtalyan sanatkara toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdi. Şener kendini, “Ben insan hakları çiğnenmiş şahısları çiziyorum. Lakin bu, rastgele bir örgütün ya da hareketin bir kesimi olduğum manasına gelmez.” kelamlarıyla savunan Costantini’ye terör örgütü FETÖ’nün gerçek yüzünü tek tak anlattı.

Nedim Şener şu tabirleri kullandı:

“Gazeteci Hrant Dink cinayetinin sorumlusu ve 15 Temmuz darbe teşebbüsünü yapmış Fetullahçı Terör Örgütü’nü tanımıyorsunuz. Çizdiğiniz mağdur değil. Uydurma kimlikle yurtdışına kaçan FETÖ mensubu. Sizi kullanmışlar. Çiziminiz anında Beyoğlu’nda duvarda nasıl yer aldı?

Çizdiğiniz kişinin üyesi olduğu Fetullahçı Terör Örgütü’nün inançla, fikir ya da siyasi görüşle en küçük ilgisi yoktur. Palavra, iftira, kumpas, cinayet, ihanet, askeri darbe teşebbüsü yapar, birebir vakitte ‘mağdur’ rolü oynar. En kısa müddette bir ortaya gelip size anlatmak isterim.

Örneğin bu Kronos Haber Fetullahçı Terör Örgütü’nün operasyonel internet sitesidir. Açıklamanızı gün uzunluğu örgüt üyeleriyle istismar edecekler. Size o fotoğrafı kim ulaştırıp çizmenizi istediyse dikkat edin lütfen. Daha evvel öbür yabancıları da kullandılar”

MUSTAFA ENİS DURAK KİMDİR?

İzmir’de tutuklanan ve FETÖ’cü toplumsal medya hesaplarının “masum öğrenci” diye propaganda yaptığı Mustafa Enis Durak’ın örgütsel irtibatları ortaya çıkmıştı.

Durak’ın İzmir Maltepe Askeri Lisesi’nde öğrenciyken 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra okulla ilişiği kesildi. FETÖ’cü öğrencinin 2014 yılında ankesörlü sınırlardan 5 kez arandığı belirlendi.

İtirafçı olan FETÖ’cüler Durak’ın FETÖ’nün ışık konutlarına gittiğini ve askeri öğrenciyken “Yusuf” ve “Kenan” kod isimli mahrem imamlara bağlı sohbet kümelerinde yer aldığı bilgisini verdi. Durak hakkındaki tespit ve beyanların akabinde 10 Aralık 2021’de kamu davası açıldı. Duruşmaya kadar tahliye edilen Durak’ın 14 Nisan’daki birinci duruşmada tutuklanmasına karar verildi. Tutukluluğuna yapılan itiraz sonrası 21 Nisan’da İzmir 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nce üniversite öğrencisi olduğu, sabit ikametgahı bulunduğu ve duruşmalara katıldığı gerekçesiyle tahliyesine karar verildi.

BELÇİKA’YA KAÇACAKTI

FETÖ’cü Durak 10 Mayıs’ta yapılan ikinci duruşmaya katılmadı. Hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” cürmünden 7 yıl 15 ay mahpus cezası ve yokluğunda tutuklanmasına karar verilen FETÖ’cü Durak, mahpus cezası kararının çıktığı gün saat 22.30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda üzerinde “Ahmet Yılmaz” ismine düzenlenmiş geçersiz pasaportla Belçika’ya kaçmaya çalışırken yakalandı. Evvelki gün “resmi dokümanda sahtecilik” cürmü ve hakkındaki katılaşmış mahpus cezasından ötürü tutuklanan Durak, cezaevine gönderildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*