Naci Görür: Politikler sarsıntı konusunda sessiz

Deprem hazırlıklarına ait siyasete tenkitler yönelten Prof. Dr. Naci Görür, “Gerek İstanbul’un gerekse öbür yerlerin zelzeleye hazırlanması konusunda kararlı ve ikna edici bir ses ne hükümetten ne de muhalefetten geliyor. Bir birleriyle yarışırcasına problemlere sahip çıkan ve vaadlerde bulunan politikler sarsıntı konusunda sessiz” dedi.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sarsıntı hazırlıklarına ait siyasete tenkitlerde bulundu.

Görür, “Gerek İstanbul’un gerekse öbür yerlerin sarsıntıya hazırlanması konusunda kararlı ve ikna edici bir ses ne hükümetten ne de muhalefetten geliyor. Bir birleriyle yarışırcasına problemlere sahip çıkan ve vaadlerde bulunan politikler zelzele konusunda sessiz” dedi.

“SANDIKTA GEREĞİNİ YAPACAĞINIZI BELİRTİN”

“Böyle bir beka sıkıntısında sessiz olmaları manalı. Bu mevzuda topa girmek işlerine gelmiyor olmalı” tenkidinde bulunan Görür, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Belki de göze görünür işlere talip olmak iktidar için daha kestirme bir yol olarak görülüyor. Önümüzde çok ciddiye alınan bir seçim var. Yüzbinlerce insanımızın can güvenliğini lisana dahi getirmeyip bu bahsin üzerini örten siyasilere, hangi partiden olursanız olun can güvenliği talebinizi iletin, şayet reaksiyon alamazsanız sandıkta gereğini yapacağınızı belirtin. İnanın bu en tesirli yoldur. Önümüzde yaklaşık bir yıl var. Unutmayın seçmenin dediği olur. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*