Müjdat Gezen turnelerine son verdi

Türk Tiyatrosunun Duayen oyuncusu Müjdat Gezen, Zafer Bayramının yüzüncü yılını kutladığımız 30 Ağustosun birinci saatlerinde turnelerine veda etti. “Baba ve Kız” müzikal tiyatro oyununu kızı Elif Gezen ile sahneye koymuştu. Oyunun son gösterisini turnuvanın sonuncusu olan Marmaris Amfi Tiyatro’da sahnelediler. Sanat ömrünün 62. yılının son turnuvasının son şovlarını Marmarisli sanatseverlerle İzmir Marşı ve 10. Yıl marşlarını söyleyerek tamamladılar.

Ağustos ayı turnesine Çanakkale Bigadiç’te başladı.Yoğun ilgi vardı. Müjdat Gezen, yağmur nedeniyle Ayvalık gösterisini iptal ettikten sonra turnesini 26 Ağustos İzmir Seferihisar’da sürdürdü. Yorulmadan durmadan 27 Aralık Kuşadası’nda coşkulu bir kalabalık ile karşılandı. 29 Aralık Marmaris gösterisi ile turneyi tamamladılar.

Usta sanatçı Müjdat Gezen, 24 Aralık günü Ayvalık Bekir Coşkun Kütüphanesi’nin açılışında bulundu. “Baba ve Kız” oyununun kimi kısımlarında “9 ay 15 gün sonra orijinal bir çocuk doğacak, demokrasi gelecek. Her şey çok hoş olacak” vurgusunu her oyununda tekrarladı.

29 Aralık Marmaris gösterisi öncesi, Marmaris’te büyük ıstıraplara yol açan yangının yanan orman alanına sembolik iki ağaç diktiler. Yanan ormanlardan kalan yanık ağaçların kömürleşmiş kol ve gövdelerini incelerken duygusal anlar yaşadılar. Diktiği ağaçların can sularını verirken Tülov YK Lideri Dr. Nurettin Demir ağaçların Müjdat Gezen ve Elif Gezen isimleri verildi.

Ve oyun sonrası kalabalık bir hayran kümesi fotoğraf çektirmek için geç saatlere kadar Amfi Tiyatro önünde bekledi. Müjdat Gezen ile kızı hayranlarıyla fotoğraflar çektirdiler. Dinlenme sırasında Tülov ismine Almanya ve Avrupa turnuvası tekliflerinde bulunduğumuzda; “Bu benim son turnem. 80 yaşıma geldim. Seyircilerimin ismine bir tiyatro kuracağım. Oyunlar yazacağım. Yeni tiyatro gençleri yetiştireceğim” dedi. Hüzünlü lakin memnundu.

Sevgili Müjdat Gezen, Tülov Vakfımıza ve Türk tiyatrosuna yaptığınız hoş katkılar için içten teşekkür ederiz.

Prof. Dr. Nurettin Demir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*