Melek Mosso konseri de iptal edildi

Aynur Doğan, Niyazi Koyuncu, Apolas Lermi derken bu sefer de Isparta Memleketler arası Gül Şenliği’nde 3 Haziran’da düzenlenecek olan Melek Mosso konseri iptal edildi.

Memleketler arası Isparta Gül Şenliği kapsamında Melek Mosso, Derya Uluğ ve Funda Arar’ın farklı günlerde konser vermesi planlanıyordu. Mosso, 3 Haziran’da Meydan AVM’de sahne alacaktı. Buna ait afişler de mahallî basınla paylaşılmıştı.

Ulusal Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi tarafından dün ortak yayınlanan açıklamada, belediyenin “halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan” konserler düzenlendiği kaydedildi.

Açıklamada, Melek Mosso konserinin iptal edilmesi talep edilirken, “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir müzikçi halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul edilmeyecektir” sözüne yer verildi.

Isparta Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen de akşam saatlerinde Twitter hesabından konserlerin afişini tekrar paylaştı. Mosso’nun konserine burada yer verilmediği görüldü. Uluğ ve Arar’ın konser programı ise değişmedi.

Vakıf ve dernek, belediye liderinin paylaşımının akabinde “teşekkür” iletisi yayınladı. İletide, kendilerine kayıtsız kalmayan yöneticilere teşekkür edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*