Kripto para borsası Coinbase 1 milyar dolar ziyan etti

Coinbase, 2022’nin nisan-haziran devrine ait bilançosunu açıkladı.

Buna nazaran, şirketin geliri yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın birebir devrine kıyasla yaklaşık yüzde 61 azalarak 803 milyon dolara düştü. Coinbase, geçen yılın tıpkı periyodunda 2 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

Coinbase, bu yılın ikinci çeyreğinde kripto paralarda yaşanan düşüşün tesiriyle yaklaşık 1,1 milyar dolar ziyan etti. Şirket, geçen yılın nisan-haziran periyodunda 1,6 milyar dolarlık kar açıklamıştı.

Kripto para borsasının pay başına ziyanı da bu devirde 4,98 dolar oldu.

Coinbase’den yapılan açıklamada, kripto para piyasasının kıymetinde, makroekonomik şartlar ve kripto kredi ortamındaki şoklar nedeniyle ikinci çeyrekte yaşanan yaklaşık yüzde 60’lık düşüşe karşın şirketin bu teknolojinin geleceğine dair optimist olmaya devam ettiği belirtildi.

Yılın ikinci çeyreğinin kripto para şirketleri için bir “dayanıklılık testi” olarak nitelendirildiği açıklamada, çarpıcı piyasa hareketlerinin kullanıcı davranışını ve süreç hacmini değiştirerek süreç gelirini etkilediği kaydedildi.

Açıklamada, geçen yılın ikinci çeyreğinde 462 milyar dolar olan süreç hacminin, bu yılın tıpkı devrinde 217 milyar dolara gerilediği bildirildi.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*