Kiraladığı toprakta 170 sokak köpeğine bakıyor

Antalya’nın Serik ilçesinde hayvansever iş insanı Mustafa Denizer, kiraladığı 8 bin metrekarelik toprakta barınak kurarak, 170 sokak köpeğine sahip çıktı. Her köpeğe tek tek isim verdiğini belirten Denizer, “Köpekler ismini biliyor. Beni görünce hepsi birden gelip üzerime atlıyor” dedi.

Antalya Serik’te iş insanı Mustafa Denizer, 3 yıl evvel sokak köpeklerine sahip çıkabilmek için Gedik Mahallesi’ne barınak yaptırdı.

Burada köpeklerin bakımıyla ilgilenen Denizer, daha sonra hayvansever arkadaşları ile birlikte ‘Serik Patili Dünya Sokak Hayvanlarını Müdafaa Derneği’ni kurdu. Bakımını üstlendiği köpeklerin sayısı artınca barınağı büyütme kararı alan Denizer, arkadaşlarıyla 1 yıl evvel 10 yıllığına 8 bin metrekarelik araziyi kiraladı.

Hayvanseverlerin takviyesi ile barınağı genişleten Mustafa Denizer, artık 3 işçi ile 170 sahipsiz köpeğe bakıyor. Barınakta kısırlaştırılmış ve kayıt altına alınmış Pitbull cinsi köpeklere ise özel kafeslerde bakılıyor. Burada bakımı yapılan köpekler ayrıyeten sahiplendiriliyor.

‘KÖPEKLER İSİMLERİNİ BİLİYOR’

‘Serik Patili Dünya Sokak Hayvanlarını Müdafaa Derneği’nin ikinci lideri olarak barınakta günün büyük kısmını geçirdiğini belirten Mustafa Denizer, “Barınakta 170 sokak köpeği var. Barınağımızdaki hayvanlar için Serik Belediyesi’nden kısırlaştırma konusunda dayanak alıyoruz. Vatandaşlardan az da olsa mama yardımı geliyor ama kendi imkanlarımızla köpeklere bakıyoruz. Toplumsal medya hesaplarından bizi takip edenler, ‘Mama yardımı yapmak istiyoruz’ diyor. Biz de kabul ediyoruz. 8 bin metrekarelik araziyi 10 yıllığına kiraladık. Hedefimiz; barınak yapıp, sahipsiz hayvanlara bakmak” dedi.

Her köpeğe tek tek isim verdiğini lisana getiren Denizer, “Köpekler ismini biliyor. Beni görünce hepsi birden gelip üzerime atlıyor” diye konuştu. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*