‘Kendime bakmadım ona baktım”

2 buçuk yaşındaki Babayiğit isimli boğa 85 bin liraya alıcısını bekliyor. 1 ton 30 kilo gelen boğanın sahibi Ayhan Ağ, Özel olarak baktık, ondan babayiğit oldu. Tahminimce 650-700 kilo et çıkar. Kendime bakmadım ona baktım dedi.

Tokatta besicilik yapan Ayhan Ağ, Kurban Bayramı münasebetiyle Sultangazide kurulan hayvan pazarına 45 hayvan getirdi. Bunlardan 15inin satıldığını söyleyen Ağ, en çok ilgiyi 1 ton 30 kiloluk Babayiğit ismini verdikleri boğanın gördüğünü lisana getirdi.

BABA ÜZERE OLDUĞU İÇİN İSMİNİ BABAYİĞİT KOYDUK

Alıcıların fiyatı biraz ağır bulduğunu belirten Ağ, Baba üzere olduğu için ismini Babayiğit koyduk. Büyüklük bakımından pazarın en yiğidi bizimkidir. 1 ton 30 kilo geliyor, alıcısı var bakmak için geliyorlar. Fiyatını biraz ağır buluyorlar. Otomobil mı alıyoruz? diyorlar fakat ben değil kendisi kilosundan ötürü istiyor. Tabi ki pazarlık hissemiz var. Özel olarak baktık, tek başına besledik ondan ötürü da babayiğit oldu. Tahminimce 650-700 kilo et çıkar. Kendime bakmadım ona baktım diye konuştu.

GÜNÜN 8-10 SAATİNİ HAYVANLARA AYIRIYOR

Kendilerindeki kurbanlık fiyatlarının 65 bin liradan başlayıp 85 bin liraya kadar çıktığını aktaran Ağ, Genel olarak kurbanlıklarımızın fiyatları vatandaşlara ağır geliyor fakat her şey ağır. Yem ve nakliye fiyatları kurbanlıklara yansıdı. Günün 8-10 saatini hayvanlarla ilgilenerek geçiriyorum. Kendimden çok hayvanlarıma balkıyorum tabirlerini kullandı.

GÜZELLİK MÜSABAKASINDA DA BİRİNCİ OLDU

Babayiğit, Sultangazi Belediyesinin düzenlediği En Hoş Kurbanlık Müsabakasında da birinci gelerek tam altının sahibi oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*