Kaybolan Samsung telefonları ve saatleri bulma yöntemi [Nasıl yapılır?]

Kaybolan Samsung telefonları ve saatleri bulma yöntemi [Nasıl yapılır?]
Kaybolan Samsung telefonları ve saatleri bulma yöntemi [Nasıl yapılır?]

Günlük hayatta akıllı telefonlar haricinde akıllı saatler ve tabletler de kaybolabiliyor. iOS tarafında ”Bul” hizmeti sayesinde iOS veya Mac cihazlar kolayca bulunabiliyor.

Kaybolan Samsung telefonları bulma içinde  benzer bir uygulama mevcut.

Samsung’un ”Mobil Cihazımı Bul” özelliğini kullanarak kaybolan Galaxy telefonlar, akıllı saatler ve tabletler bulunabiliyor. Google’ın ”Cihazımı Bul” özelliğine benzeyen hizmeti kullanabilmek için bu özelliğin daha önceden cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Bu özelliği kullanarak Galaxy telefonların, tabletlerin veya akıllı saatlerin yeri harita üzerinden görülebiliyor. Kullanıcılar uzaktan cihazlarını kilitleyebiliyor, silebiliyor, hareketlerini takip edebiliyor veya pil tasarruf modunu açabiliyor. Özelliğin aktif olarak kullanılabilmesi için kullanıcıların Samsung hesaplarıyla cihazlarına giriş yapması gerekiyor. Samsung hesabınızla oturum açıp konum izni verdikten sonra bağlı cihazlarınızın listesini görmek mümkün. Samsung’un Find My Mobile hizmetine internet sayfası üzerinden erişilebiliyor. Cihazınızın çalınması durumunda ”Yedekle” ve ”Sil” seçeneğini kullanabilirsiniz. Mobil cihazlarda bu işlem uygulandığında cihazlar yedeklemeyi Samsung hesaplarına yapıyor. Sil seçeneği seçildiğinde mobil cihazlardaki tüm içerikler siliniyor.

Kaybolan Samsung telefonları bulma ”Mobil Cihazımı Bul” özelliğiyle kolaylaşıyor

Mobil cihazlarınıza Samsung hesabıyla giriş yapıldığında mobil cihazımı bul özelliklerinin çoğu aktif hale geliyor. Hizmet çevrimdışı bulma özelliğine de destek veriyor. Bunun için kullanıcıların Ayarlar-Biyometri ve Güvenlik’i ve ardından Mobil Cihazımı Bul’u seçmeleri gerekiyor. Bu işlemin ardından kullanıcılar çevrimdışı bulma özelliğini açıyor. Bu işlem haricinde uzaktan kilit açma özelliği de kullanıcılara sunuluyor. Bu özellik sayesinde cihazların kilitleri açılabiliyor.

İlginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*