Kararlı adımlar; Netflix bir oyun firması daha satın aldı

Kararlı adımlar; Netflix bir oyun firması daha satın aldı
Kararlı adımlar; Netflix bir oyun firması daha satın aldı

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, son dönemde çok önem verdiği oyun tarafında satın alımlara devam ediyor.

Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl sonunda gündeme Netflix’in oyun tarafına ilgisini netleştiren önemli bir gelişme yansımış ve firmanın Mike Verdu‘yu bünyesine kattığı açıklanmıştı. Mike Verdu daha önce Zynga ve EA Mobile gibi şirketlerde çalışmış tecrübeli bir isimdi. Burada ortaya atılan söylentiler daha sonra doğru çıkmış ve firma oyun çalışmalarını resmi olarak doğrulamıştı. Burada Netflix uygulaması içerisine gerçek anlamda oyunlar geleceği aktarılmış ve bu da gerçeğe dönüştürülmüştü. Bu gelişmelerin üzerine firma önemli bir adım daha atmış ve Night School Studio oyun firmasını bünyesine kattıklarını duyurmuştu.

Oxenfree oyunu ile öne çıkan ufak çaplı firma, kesinlikle Netflix’in alanda sahibi olduğu tek isim olmayacak. Çünkü bugün Stranger Things: Puzzle Tales mobil oyununu hazırlayan Next Games firması, 72 milyon dolarlık anlaşma ile Netflix çatısı altına girdi.

Oyun tarafını diğer özel içerikleri gibi değerlendiren ve geleceğine ayrı bir kategori açmak isteyen firma, uygulamada sunduğu oyunlarda şimdilik reklam göstermiyor, oyun için satın alım kullanmıyor ve oyunları ayrı olarak da satmıyor. Şimdilik oyunlar ana Netflix aboneliğine tanımlanıyor ve bunun ileride de değişmesi beklenmiyor.

Ana uygulaması içerisinde oyun kütüphanesini geçtiğimiz yıl sonundaki çıkıştan sonra büyüten şirket, oyun konusunda gelecekte çok daha büyük adımlar atabilir, ayrı olarak büyük oyunlar da satışa sunabilir.

Netflix hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*