Kara Bela sineması konusu nedir? Kara Bela oyuncuları kimler?

Kara Bela, direktör ve senaristliğini Burak Aksak’ın gerçekleştirdiği 2. sinema sinemasıdır. 18 Eylül 2015’te vizyona giren Kara Bela sineması, halka açık bir gala düzenleyerek Türk sinema tarihinde bir birincisi gerçekleştirdi. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki galayı yaklaşık beş bin biletli izleyici izledi. Kara Bela sineması konusu nedir? Kara Bela oyuncuları kimler?

2015 imali güldürü sinemanın başrollerini Cengiz Bozkurt, Seda Bakan ve Erkan Kolçak Köstendil paylaşmışlardır. Sinemada öteki rollerde Cihan Ercan, Berat Yenilmez, Tarık Ünlüoğlu, Hasibe Eren, İştar Gökseven, Erdal Tosun, Hakan Salınmış, Sadi Celil Cengiz, Benian Dönmez ve Seda Telciler yer alırken, Zihni Göktay ve Zerrin Sümer de konuk oyuncu olarak rol almışlardır. Yapımcılığını Aksak’ın birinci sinema sineması Bana Masal Anlatma sinemasında olduğu üzere BKM Sinema’nın yaptığı sinema, 18 Eylül 2015’te gösterime girdi.

Filmin çekimleri İstanbul, Adana ve Gaziantep’te yapıldı. Sinemanın tanıtımı için kelam ve müziği Seda Bakan’ın müzisyen eşi Ali Erel’e ilişkin olan Kara Bela müziği için Cengiz Bozkurt ve Seda Bakan stüdyo kaydı yapıp klip çektiler.

KARA BELA SİNEMA KONUSU

Hayatı daima diğerlerinin (babasının ve bilhassa eşinin) kurallarına nazaran yaşamış olan Kudret’in nizamı sürpriz olaylarla altüst olur. Hayata karşı bocaladığı bir anda gördüğü rüyayı ciddiye alır ve çok sevdiği otomobiline atlayıp Antep’e yola çıkar. Sinemanın bundan sonrası bir yol sineması klasiğine dönüşür. Yolda istemeden de olsa yeni arkadaşlar edinir. Seyahat boyunca arabasının başına gelmeyen, Kudret ve arkadaşlarının da peşine düşmeyen kalmaz. Kudret ve yol arkadaşları, bu uzun ve güçlü seyahatin sonunda hem dostluğun değerini keşfedecekler, hem de kuralsız yaşanan bir maceranın keyfini süreceklerdir.

KARA BELA SİNEMASI OYUNCU KADROSU

* Cengiz Bozkurt

* Seda Bakan

* Erkan Kolçak

* Cihan Ercan

* Tarık Ünlüoğlu

* Berat Yenilmez

* Hasibe Eren

* İştar Gökseven

* Erdal Tosun

* Hakan Salınmış

* Sadi Celil Cengiz

* Benian Dönmez

* Seda Telciler

* Zihni Göktay

* Zerrin Sümer

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*