“İnternetten altın alacaklar eserlerin sertifikasına ve sigortalı gönderime dikkat etmeli”

Altın ve gümüş, global piyasaların ve kripto borsalarının dalgalı seyir izlediği bir devirde birçok yatırımcı tarafından inançlı bir yatırım aracı olarak görülmeye başlandı. Bu durum, yediden yetmişe herkesin birikimlerini kıymetlendirmek için tercih ettiği fizikî altın ve gümüş satışlarının dijital ortama taşınmasını beraberinde getirdi.

1967’de Az Tütüncü’nün açtığı atölyeyle başlayan kıssasını 1996’da Türkiye’nin birinci altın rafinerisini kurarak sürdüren Ender Metal, 9 yıl evvel NadirGold ismiyle hayata geçirdiği online mağazasıyla dalda öncü oldu. NadirGold bugün, yenilenen internet mağazasıyla sertifikalı eserlerini Türkiye’nin her yerine sigortalı biçimde ulaştırıyor.

Bahisle ilgili değerlendirmelerini paylaşan nadirgold.com Genel Müdürü Berat Özkan, “2013 yılından bu yana internet mağazamız üzerinden külçe altın, ziynet altın ve külçe gümüş satışı gerçekleştiriyoruz.

Online mağazamızdan alışveriş yapan müşterilerimiz, Türkiye’nin önde gelen altın rafinerisi olarak ürettiğimiz, memleketler arası geçerliliğe sahip altın eserlerini ülkemizin her yerinden sipariş edebiliyor.

Yenilediğimiz arayüzümüz ve 4 dakikada bir güncellenen kur fiyatlarımızla müşterilerimize daha düzgün bir kullanıcı tecrübesi vaat ederken, kredi kartı ve havale üzere ödeme seçenekleriyle fizikî altın ve gümüş alışverişini kolaylaştırıyoruz” dedi.

HER BÜTÇEYE NAZARAN YATIRIM SEÇENEKLERİ

NadirGold online mağazasında 0,25 gram ile 1.000 gram ortasında eser çeşitliliği sunduklarını vurgulayan Berat Özkan, “NadirGold müşterileri, külçe altın, ziynet altın ve külçe gümüş eserlerimizle her bütçeye uygun yatırım seçeneğine erişebiliyor. Bu sayede konut hanımlarından üst seviye yöneticilere kadar herkes, altın ve gümüş alışverişini internetten yapabiliyor.

Kullanıcılarımız yüklü olarak 25-55 yaş kümesinde yer alıyor. Bu durum, birçok esere online platformlardan erişmeye alışmış olan genç yetişkinlerin, altın ve gümüş yatırımlarını da dijital ortamda yapmayı benimsediğini gösteriyor.

Aktüel piyasa kurlarında en çok 0,50-1 gram külçe altın ve 100-250 gram külçe gümüş eserlerimiz ilgi görüyor. Ayrıyeten gümüşe olan ağır taleple, özel koleksiyonlarımız koleksiyonerlerin dikkatini çekiyor.

Bankalarla yaptığımız mutabakatlar sayesinde hesaba altın havale ve hesaptan fizikî altına çevirme üzere imkanlar da sunuyoruz” tabirlerini kullandı.

nadirgold.com Genel Müdürü Berat Özkan

“ONLINE KÜLÇE ALTIN ALMAK AVANTAJLI”

Müşterilerde internetten altın alışverişinin inançlı olup olmadığı konusunda soru işaretleri olabildiğini hatırlatan Berat Özkan, “Online mağaza alışverişleri, satın alınan altını ya da gümüşü bir yerden bir yere taşıma sürecinde görülebilecek riskleri ortadan kaldırıyor.

Çünkü NadirGold’u tercih edenler memleketler arası standartlara uygun olarak üretildiği sertifikalarla tescillenen altın ve gümüş eserlerine, sigortalı kargo gönderimleriyle, en şimdiki fiyatlar üzerinden erişebiliyor.

Kargoda kaybolma yahut çalınma üzere durumlarda para iadesi ya da yeni eser gönderimi üzere seçenekler sunarak müşterilerimizin muhtemel mağduriyetlerini önlüyoruz.

Her gün 16.00’a kadar verilen siparişler tıpkı gün kargoya ulaştırılıyor ve 3 iş gününde, fiyatsız olarak teslim ediliyor. Tüm bu taraflarıyla online külçe altın almak, epey avantajlı bir seçenek olarak öne çıkıyor” dedi.

TAŞINABİLİR UYGULAMA, DİJİTAL CÜZDAN VE DİJİTAL ALTIN ÜZERE YENİLİKLER YAKINDA

Altın ve gümüş işlemenin bir zanaat olduğunun şuuruyla hareket ettiklerini ve üretim süreçlerinde yüksek teknoloji kullandıklarını vurgulayan nadirgold.com Genel Müdürü Berat Özkan, değerlendirmelerini şu sözlerle sonlandırdı: “Yoğun biçimde yürüttüğümüz tasarım ve Ar-Ge süreçlerinin sonucunda tüketicilerimize ulaşan, Efes Antik Kent, Zeugma, Aspendos temalı koleksiyonların dizaynında ülkemize ve dünyaya paha katan ögelerden ilham alıyoruz.

Online mağazamızın arayüzünde ve alışveriş tecrübesinde yaptığımız yenilikleri, yakında duyuracağımız taşınabilir uygulamamızla sürdüreceğiz. Dijital altın ve saklama hizmetlerimizle müşterilerimizin yatırım imkanlarını genişletirken, dijital cüzdan ilişkisiyle yeni bir ödeme hizmetini daha devreye alacağız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*