Huawei P50 Pro ve P50 Pocket için Türkiye macerası başlıyor

Huawei P50 Pro ve P50 Pocket için Türkiye macerası başlıyor
Huawei P50 Pro ve P50 Pocket için Türkiye macerası başlıyor

Amiral gemisi akıllı telefon modeli Huawei P50 Pro ve P50 Pocket için Türkiye macerası çok yakında resmi olarak başlıyor.

Normal amiral gemisi Huawei P50 Pro ve Huawei’nin ilk dikey katlanabilir telefon modeli P50 Pocket, ilk aşamada sadece Çin pazarında satışa sunuldu. Telefonlar geçtiğimiz aylarda Çin dışına da çıkarıldı ve Avrupa gibi birçok pazara getirilmeye başlandı. Firma telefonların global olarak satılacağı pazarlar için başta sadece “Asya Pasifik, Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Latin Amerika’daki kilit pazarlar” açıklamasını yapmıştı. Daha sonra ise P50 Pro ve P50 Pocket için Türkiye müjdesi verilmişti. Bu konuda sözünde duran Huawei, her iki telefonu da Türkiye’ye getirdi. Şu an aktif olarak Türkiye sınırlarında olan telefonların resmi Türkiye macerası ise 17 Mart tarihli özel etkinlik sonrasında olacak. Telefonların Türkiye fiyatları da yüksek ihtimalle bu etkinlikte aktarılacak.

Yurt dışında P50 Pro için 1.199 euro, P50 Pocket içinse 1.299 euro fiyat verilmesi gerekiyor. Bu açıdan her iki telefon modeli de Türkiye’de kapıyı tam 23 bin TL‘den açabilir. Bu yüzden telefonlar Türkiye’de çok kısıtlı bir kitlenin radarına girebilir.

Huawei P50 Pro’nun tüm özelliklerine buradan, P50 Pocket’ın tüm özelliklerine ise direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Türkiye’ye sadece ilk katlanabilir telefon modelini satan Huawei, P50 Pocket ile Galaxy Z Flip3 karşısına sağlam bir rakip çıkartacak. Huawei P50 Pro ve P50 Pocket, Huawei’ye yönelik ABD ambargosu bitmediğinden bir kez daha firmanın kendi ekosistemi içerisinde kalan telefonlar olacak.

Huawei P50 Pro ve P50 Pocket yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*