HTC geri dönüyor, firmadan yakında üst seviye telefon geliyor

HTC geri dönüyor, firmadan yakında üst seviye telefon geliyor
HTC geri dönüyor, firmadan yakında üst seviye telefon geliyor

Akıllı telefon dünyasının eski efsanelerinden olan HTC, yeni nesil rekabetin içerisinde şansını bir kez daha deneyecek gibi görünüyor.

HTC, uzun zaman önce çıkardığı akıllı telefon modelleriyle Android pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın üst seviye telefonları çok seviliyor ve çok takdir topluyordu. Ancak firma bu rekabette kalıcı olamadı ve daha sonra telefon bölümünü Google’a sattı. Bunun üstüne özellikle VR (Sanal Gerçeklik) tarafına ve orta seviye basit telefonlara odaklanır hale gelen üretici, Roland Quandt’ın haberine göre nisan ayında üst seviye bir amiral gemisi Android telefon tanıtacak. Bu telefon için henüz detaylı bir sızıntı yapılmış değil.

Ancak HTC imzalı bu akıllı telefon modelinin bazı “metaverse” özelliklerine sahip olacağı iddia ediliyor. Henüz bunların ne olduğu bilinmezken, hazırlanan telefonun çok büyük bir devrim yapmadığı takdirde öne çıkması pek olası görünmüyor.

Nokia gibi Android telefon pazarını tam olarak değerlendiremeyen üretici, yine de yeni telefonu ile merak uyandırıyor. Türkiye’de halen aktif olarak yer alan HTC’nin bahsi geçen telefonu yüksek ihtimalle resmi lansman öncesinde detaylı olarak sızdırılacaktır.

HTC’nin esas odak noktası ise söylendiği kadarıyla 2022’de de VR ve AR cihazlar olacak. Firmanın buradaki çözümleri gerçekten çok iyi çalışıyor. Şirket metaverse geleceği için kesinlikle kilit isimler arasında yer alıyor.

HTC imzalı yeni telefon merak edilirken bu da ilginizi çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*