Hemşireye doktor tacizi… Kızım gibi dedi hapse mahkum oldu

Doktor A. Ç., 2020 yılında İstanbul Bayrampaşa’daki özel bir hastanede çalıştığı sırada aynı hastanede çalışan 28 yaşındaki hemşire D. T.’ye doğum gününde, ‘Gel, pasta keseceğiz. Baş başa olacağız, başka kimse olmayacak” diyerek bir davette bulundu.

D.T.’yi yangın merdiveninde öpmeye çalışan A.Ç., “Yarın yer ayarlayacağım oraya geleceksin. Birlikte olacağız, kimse olmayacak” diyerek taciz ettiği belirtildi. Ertesi gün hasta kabul odasında bulundukları sırada doktor A. Ç., hemşireyi taciz etmeye başlayınca korkan hemşire polise başvurdu.

PES DEDİRTEN AÇIKLAMA: KIZIM GİBİ GÖRÜYORUM

Sabah’ın haberine göre, hemşirenin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan Ç., birkaç yıldır müşteki ile birlikte çalıştıklarını, kendisinin hem hastalara hem çalışanlara samimi bir insan olduğunu, müştekiyi de kızı gibi gördüğünü söyledi.

Müştekiyi taciz etmediğini, müştekiyi yangın merdivenlerine özel olarak çağırmadığını, otoparka inip çıkarken her zaman orayı kullandığını ifade etti.

Yine bir süre önce müştekinin kendisine doğum günü olduğunu ve kimsenin doğum gününü kutlamadığını söylemesi nedeniyle müştekiye ‘yer ayarlayayım pasta keselim şeklinde söylemleri olduğunu’ anlattı.

2 ,5 YIL HAPSE MAHKUM EDİLDİ

İfadesi ardından savcılık tarafından A. Ç. hakkında, ‘Basit Cinsel Saldırı’ suçundan dava açıldı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada hakim karşısına çıkan A. Ç., cinsel tacizde bulunmadığını ilk kez böyle bir suçlamayla karşı karşıya kaldığını söyleyerek beraatını talep etti. Mahkeme, hemşireye cinsel saldırıda bulunan Ç.’inn suçu işlediğini belirterek 2 yıl hapis cezası verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*