Galaxy S22 özellikleri One UI 4.1 ile diğer telefonlara da gelecek

Galaxy S22 özellikleri One UI 4.1 ile diğer telefonlara da gelecek
Galaxy S22 özellikleri One UI 4.1 ile diğer telefonlara da gelecek

Samsung Galaxy S22 serisi kutusundan Android 12 üstü One UI 4.1 arayüzü ile çıkıyor. İşte bu arayüz diğer telefonlar da gelecek.

Yapılan resmî açıklamaya göre Android 12 temelli arayüz yapısı One UI 4.1, ileride Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra yanında Galaxy S21, Galaxy S20 ve Galaxy S10 ailesine de gelecek. Buna ek olarak Galaxy Note 10 Plus ve üstü Galaxy Note modelleri de yeni arayüz ile güncellenecek. Arayüz yapısına ilk geçen telefonlar ise Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 olacak. Buna ek olarak henüz adı belli olmayan Galaxy A modelleri de One UI 4.1 ile Galaxy S22’de sunulan birçok özelliğe kavuşacak. Şimdiye kadar çıkmış tüm katlanabilir telefonları da yeni sürüm özelinde geride bırakmayacak Samsung, sürümü aynı zamanda Galaxy Tab S7 FE ve adı verilmeyen diğer Galaxy Tab tabletler için de gönderecek.

Peki One UI 4.1 ile bu cihazlara neler gelecek? Yeni sunulacak özellikler arasında Google Duo Live Sharing özelliği yer alacak ve böylece kişiler Google Duo görüşmelerinde cihazlarının ekranlarını karşıdaki kişilere gösterebilecek. Yeni özellikler arasında en çok dikkat çekecek ise kesinlikle Expert RAW desteği olacak.

Expert RAW kamera uygulaması, destekli telefon sahiplerinin cihazlarının ana, ultra geniş açı, 3x telefoto ve 10x telefoto kameralarında Pro Mode aktif etmesine ve kullanmasına imkân tanıyor. Pro Mode sayesinde kişilere birçok detaylı manuel fotoğraf çekim ayarları sunuluyor.

Bu arada Expert RAW ile sadece bunlar gelmiyor. Söylendiği kadarıyla bu yeni uygulama ile Galaxy S21 Ultra modeli HDR desteği kazanıyor ve fotoğrafları kayıpsız JPEG ya da 16-bit DNG RAW formatlarında dışa aktarabiliyor. DNG RAW formatında kaydedilen fotoğraflar tüm veriyi bünyesinde taşıdığından çok daha rahat şekilde düzenlenebiliyor.

Android 12 temelli arayüz yapısı One UI 4.1 ile “Object Eraser” de gelecekler arasında. Bu imkân sayesinde kişiler fotoğraflardan istenmeyen objeleri ve şaşırtıcı şekilde gölgeleri dahi kaldırabilecek. Samsung klavyedeki yazı denetimini güçlendirecek 4.1 sürümü, fotoğraf paylaşımını geliştirecek ve örneğin paylaşılmak istediğiniz fotoğraf yamuk gibi bildirimler yapabilecek.

One UI 4.1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*