Galatasaray’ı bekleyen büyük tehlike! Transfer yasağı gelebilir…

Galatasaray’da 11 Haziran 2022’de gerçekleşecek seçimli genel konseyin akabinde vazifeye gelecek olan yeni lider ve idarenin ivedilikle çözmesi gereken birinci husus Şubat 2021’de satın alma opsiyonuyla kiralanan Mostafa Mohamed’in bonservis ödemesi olacak.

Hakikaten ara transfer döneminde Mısırlı futbolcunun mukavelesindeki 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunu kullanan Galatasaray, oyuncunun kulübü Zamalek’e şimdi bu ödemeyi yapabilmiş değil.

Futbolcuyu gönülsüz vermişti

Mostafa Mohamed’i, kontratındaki unsur nedeniyle gönülsüz veren Zamalek ise bu gelişme üzerine harekete geçti ve Galatasaray’a ikaz faksı çekti. Taraflar ortasındaki kontrattaki unsura nazaran 1 Temmuz 2022’ye kadar müddeti olan Galatasaray Kulübü’ne, Zamalek şimdiden FIFA’ya gitme tehdidinde bulundu.

Mısır Kulübü’nün 4 milyon dolarlık bonservis bedelinin 1 Temmuz’a kadar yatırılmaması halinde FIFA’ya başvuracağını açıkça lisana getirdiği belirtildi. Muhtemel bir cezayla karşı karşıya kalmamak için yaklaşık 66 milyon TL yapan bu meblağı Galatasaray’ın yeni idaresinin 20 gün içinde bulup ödemesi gerekecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*