Faik Öztrak’tan Bakan Koca’ya: Bari susup, en azından utanmayı bilin

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Konya’da kardiyoloji tabibi Ekrem Karakaya’nın bir hasta yakını tarafından öldürülmesine ait CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı iletisi eleştiren Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’ya reaksiyon gösterdi.

Kılıçdaroğlu; “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Maharetsiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sıhhat işçisine ‘giderlerse gitsinler’ demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!” açıklaması yapmıştı.

Bakan Koca, Kılıçdaroğlu’na; “Bir tabibin katledilmesi karşısında zerre kadar ıstırap içermeyen şu kelamları milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Beyefendi. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?” karşılığını verdi.

Twitter hesabından Bakan Koca’ya cevabı veren Öztrak, şu tabirleri kullandı:

“Doktorlarımıza ‘giderlerse gitsinler’ diyen reisiniz konuşmasında kaybettiği belediyeler için hüzün tabir etti. Fakat misyonu başında katledilen hekimimiz için tek söz hüzün söz etmedi. Sizin tabirinizle üzgün bile görünmedi. Bari susup, en azından utanmayı bilin.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*