Evlat nöbetindeki babadan HDP’ye: Kapıları Kandil’e açılıyor

Terör örgütü PKK’nın kaçırdığı çocukları için aileler, 3 Eylül 2019’da HDP Diyarbakır Vilayet Başkanlığı binası önünde evlat nöbetine başladı.

304 ailenin dönüşümlü olarak sürdürdüğü nöbette, 1105’inci güne girildi. Bugüne kadar 37 aile, çocuklarına kavuştu.

“Değil 4 yıl, 40 yıl da geçse asla buradan kalkmayacağız”

2015 yılında kaçırılan oğlu Özkan için hareketini sürdüren Süleyman Aydın, “Gördüğünüz üzere binalarını kapatıp, kaçtılar. Buradan bir defa daha onlara sesleniyorum; değil 4 yıl, 40 yıl da geçse asla buradan kalkmayacağız. Burada evlatlarımızı istiyoruz ve çocuklarımızı HDP’den almadan asla kalkmayacağız” dedi.

“Herkesten takviye bekliyoruz”

DHA’nın aktardığına nazaran oğluna da seslenen Aydın, “Güvenlik güçlerine teslim ol. Bu vatanın evlatlarıyız. Annen hasta, ilaç tedavisi görüyor. Bu vatan hainlerinden bir an evvel kaç gel, kurtul. Türkiye’nin dört bir yanından aileler, gelmiş hepsi evlatlarını istiyor. Haklı olarak evlatlarını istiyorlar. Kimileri diyor ki; neden HDP vilayet binası önünde oturuyorsunuz? Çocuklarımızı nerede kaybetmişsek, orada arıyoruz. Bizim çocuklarımız şu gerimde gördüğünüz partiye girdiler ve bir daha çıkmadılar. Bu kapı, Meclis’e açılıyor; art kapısı da Kandil’e açılıyor. Bunu artık herkes biliyor. Türkiye’nin dört bir yanından dayanak bekliyoruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*