Eski iş arkadaşından ‘Seni kesip doğrarım’ tehdidi

Savcılığa ifade veren Fikret T. sipariş dağıtımına çıkacağı sırada eski iş arkadaşı olan Erdal A.’nın yanına geldiğini anlatarak, “Eski patronun bana 2 bin lira para teklif etti. Karşılığında seni dövüp fotoğraflarını ona göndereceğim. Sen o parayı bana ver ben de seni dövmeyeyim bu iş burada bitsin’ dedi. Ben de olay daha fazla büyümesin diye içeri girdim” dedi.

“SENİ KESİP DOĞRAYACAĞIM”

İçeri girdikten sonra Erdal A.’nın arkasından bağırarak küfür ederek, “Bu yanına kalmayacak. Seni bıçaklayacağım” dediğini anlatan Fikret T., “Bu tarihten sonra da aynı kişi sürekli iş yerime gelerek beni tehdit etmeye devam etti. Ben dağıtımdayken karşılaştığımızda da, ‘Seni döveceğim. Seni kesip doğrayacağım’ dedi.” Şeklinde anlattı. Hayri isimli kişinin ise eski işvereni olduğunu söyleyen Fikret T. sigortasını yatırmadığı için kendisiyle da mahkemelik olduklarını söyledi.

“İFTİRA”

Şikayetin ardından gözaltına alınan Erdal A. suçlamaları kabul etmedi. Fikret T.’nin kendisine sigara borcu olduğunu bu yüzden iş yerine gittiğini anlatan A., “Bana parasının olmadığını söyledi. Ben de iş yerinin önünde biraz bekleyip ayrıldım. Tehdit ya da hakarette bulunmadım. Şahsın üstüme attığı suçlamalar iftiradır” dedi.

“İFADELERİ SUÇTAN KURTULMAYA YÖNELİK”

Alınan ifadelerin ardından soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheli Erdal A.’nın ifadelerinin suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu belirterek şüpheli hakkında, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından dava açtı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*