Efsane oyun moduyla gelen Gran Turismo 7, PS4 ve PS5 için satışta

Efsane oyun moduyla gelen Gran Turismo 7, PS4 ve PS5 için satışta
Efsane oyun moduyla gelen Gran Turismo 7, PS4 ve PS5 için satışta

Yarış oyunu tutkunlarının merakla beklediği bir yapım olan Gran Turismo 7 nihayet satışa sunuldu. PS4 ve PS5 platformlarında satışa sunulan oyun Gran Turismo Sport’un geliştirilmiş bir versiyonu olarak dikkat çekiyor. 2020 yılında duyurulan oyunun çıkışı COVID-19 sebebiyle ertelenmişti. Dün gece 00:00 itibarıyla Türkiye’de yayınlanan oyun seriye yeni özellikler getiriyor.

Oyuncular oyuna Gran Turismo 7’ye eklenen Müzik Rallisi özelliğiyle başlıyor. Eğlenceli bir mod olarak karşımıza çıkan Müzik Rallisi modunda toplam 6 parça yer alıyor. İlerleyen günlerde yeni parçaların da bu moda ekleneceği belirtiliyor. 400’ün üzerinde aracın yer aldığı Gran Turismo 7 grafik performansında da çıtayı bir adım daha yukarı taşıyor. PlayStation 4 kullanıcıları grafik açısından büyük bir performans sıçramasını göremeseler de asıl fark PlayStation 5 de belli oluyor. DualSense oyun kumandasıyla birlikte yarış deneyimi keyfi artırıyor. Yarış oyunu gerçek bir sürüş simülatörünün en iyi özelliklerini bir araya getiriyor.

Gran Turismo 7 efsane oyun modunu da geri getiriyor

GT Senaryo, Arcade ve Sürüş Okulu gibi oyun modlarına sahip olan oyuna efsanevi GT Simülasyon Modu’nun geri dönüyor. Bu modda oyuncular yeni otomobiller ve mücadeleler açarak otomobiller alabiliyor veya modifiyeler yapabiliyor. Dinamik hava koşullarına sahip, aralarında GT tarihinin klasik parkurlarının da bulunduğu 90’ın üstünde pistte her otomobil farklı bir sürüş tecrübesi ve hissi sunuyor. Oyunda bununla birlikte modifiye imkanı da bulunuyor. Oyuncular otomobillerindeki parçaları değiştirerek daha güçlü performans elde edebiliyor. Bu arada oyuna önümüzdeki günlerde yapay zeka pilotu ”Sophy” de eklenecek. Yayın tarihi henüz belli olmayan güncelleme dünyanın dört bir yanındaki oyunculara yapay zekâ destekli yeni oyun deneyimleri sunmayı hedefliyor.

İlgili video

Gran Turismo 7 için paylaşılan fragman

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*