Dyson’dan bahar temizliğiyle ilgili detaylı tüyolar

Dyson’dan bahar temizliğiyle ilgili detaylı tüyolar
Dyson’dan bahar temizliğiyle ilgili detaylı tüyolar

Dyson kısa bir süre önce 2021 yılı Küresel Toz Araştırması‘nın sonuçlarını açıklamış ve bu raporda Türkiye’nin temizlikte birinci sırada yer aldığını belirtmişti.

Araştırmaya katılan kişilerin yüzde 37’si zeminlerdeki, yüzde 27’si havadaki tozlardan rahatsız olduğunu ifade ediyor. Türkiye’deki katılımcılar, tozu sağlıklarını etkileyen bir faktör olarak görüyor. Şirket bu raporunun ardından bahar temizliğiyle ilgili tüyolar yayınladı. Dyson evlerdeki toz maruziyetini azaltmak için zeminlerin haricinde yatakların, koltukların ve ulaşılması zor yerlerin etkili filtre sistemine sahip bir süpürgeyle temizlenmesi gerektiğini belirtiyor. Dyson haftanın beş günü evlerde yapılması gereken temizlikle ilgili detayları da paylaştı.

Pazartesi

Alerjenleri temizlemek için nevresimlerinizi 60 derece veya 90 derece yıkayınNevresim takımlarınızı değiştirerek yatağınızdaki toz akarları ve deri döküntülerinden kurtulunToz akarlarını ve deri döküntülerini yok etmek için yatağınızın her iki tarafını elektrik süpürgesinin uygun başlığıyla temizleyin.

Salı

Gelişmiş filtreleme sistemine sahip bir Dyson elektrik süpürgesiyle, temiz nemli bir bezle veya temizleme bezleriyle mutfak dolabınızın üstündeki tozları temizleyin.Mutfak tezgahını ve dolaplarını temizleyin. Toz ve parçacıklardan kurtulmabilmek için elektrik süpürgesi kullanıp, daha sonra bir bez yardımıyla ılık su ve deterjanla silin. Tüm yüzeylerin kurumasına dikkat edin.Buzdolabını ve dondurucuyu boşaltıp tüm yüzeyleri ılık su, deterjan veya temizlik ürünüyle temizleyin.Arkasındaki soğutucu aparatını unutmadan, buzdolabının ve dondurucunun altını ve arkasını elektrik süpürgesiyle temizlemek makinenin performansı artıracaktır.

Çarşamba

Düzenli olarak temizlemediğiniz mobilya altı gibi alanları elektrik süpürgesiyle süpürünToz akarları, deri döküntüleri ve polen gibi diğer alerjenlerle birlikte büyük parçacıkları barındırabilen kanepe ve koltuklarınızı elektrik süpürgesiyle temizleyin. İçlerinde kalan toz miktarını azaltmak için tüm kaplamaları ve minderleri yıkayın.

Perşembe

Perde ve panjurlarda çok fazla toz birikebilir. Elektrik süpürgesinin yumuşak fırça başlığıyla süpürün veya mümkünse yıkayın.Özellikle bazı duvar tiplerindeki tozlar küf oluşumuna neden olabilir. Nemli bir bezle, temizleme bezleriyle veya gelişmiş filtreleme sistemine sahip elektrikli süpürgeyle duvarlardaki tozu temizleyin.

Cuma

Tozlar, yanan aydınlatma ürünlerinde ve abajurlarda toplanarak Uçucu Organik Bileşen (VOC) ve koku üretebilir veya ampullerdeki sıcak havanın etkisiyle odaya yayılabilir. Kaloriferlerin arkasındaki tozlar çoğunlukla gözden kaçar ve birikir. Sonrasında gelen sıcak havanın yarattığı hava akışıyla odaya dağılır. Bu nedenle evdeki aydınlatma ürünlerini ve kaloriferleri temizleyin.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*