Duruşma olumlu geçti; Mahmutbey Gişeleri yakında kaldırılabilir

Duruşma olumlu geçti; Mahmutbey Gişeleri yakında kaldırılabilir
Duruşma olumlu geçti; Mahmutbey Gişeleri yakında kaldırılabilir

Şehir içinde kaldığı gerekçesiyle Mahmutbey Gişeleri için açılan dava görüldü. Özellikle İstanbullu sürücüleri etkileyen konu hakkında tüm detaylar haberimizde.

TEM Otoyolu Mahmutbey Gişeleri, yıllar içerisinde şehir içinde kaldı. Şehir içinde yolların parasız olması gerektiğini gerekçe gösteren Tüketiciyi Koruma Derneği mahkemeye başvurdu. Davayı açan Genel Başkan Yardımcısı Avukat Ali İhsan Arıcan, davada gelinen aşamayı, Radyo Trafik’de anlattı. İstanbul’un içinde yer alan sürücüler, bu otoyolu kullanmak için halen para ödüyorlar.” diyen Arıcan, “Bakanlık, şehirlerarası yollarda daha iyi ulaşım sağlanması için yolların paralı olmasına yönelik bir savunma yapıyor. Bugün için Mahmutbey Gişeleri şehir içinde kaldı. Şehirlerarası yollar için ücret talep ediliyorken, neden şehir içindeki sürücüler otoyollar için para ödüyor?” şeklinde konuştu.

Gişelerin ücretsiz olması için davayı bizzat kendisinin açtığını hatırlatan Ali İhsan Arıcan, “Duruşma, olumlu geçti. Karayolları Genel Müdürlüğü temsilcisi de kendilerine göre savunma yapmış. Karar, haziran ya da temmuz ayında çıkacak. Dosya kapsamına göre yüzde 80 davamız kabul edilecek. Karar da çıkınca daha geniş bir açıklama yaparız. Bu dosya kapsamına göre davamızın kabul edileceğine inanıyorum. Dava kabul edilince Mahmutbey Gişeleri kaldırılacak, o yoldan yararlanan sürücüler herhangi bir ücret ödemeyecek.” ifadelerini kullandı.

Mahmutbey Gişeleri için Çeşme örneği

Avukat Arıcan, İzmir-Çeşme Otoyolu’nda da aynı şeyin söz konusu olduğunu belirterek, “Narlıdere Gişeleri şehrin ortasında kaldığından yerel seçim öncesi dava açılmadan bu gişeler kaldırılmıştı. İstanbul’da dava açıldıktan sonra elbette kaldırılmalı. Mahmutbey Gişeleri’nin şehrin ortasında kaldığını davalılar da kabul ediyor. Durum böyle olunca dava yüzde 80 olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum. Böylece derneğimizin İstanbullulara bir katkısı olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Nvidia gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*