Dolar rekoruna siyasilerden reaksiyon: Milleti tam batırmadan sandığı getirin

Sene başında 13.35 lira olan dolar kuru, bugün 17.15 liraya ulaştı. Euro da 18.37 düzeyi görüldü. Artışa siyasetçilerden reaksiyon yağdı.

Ekonomi siyasetlerine yönelik kaygılar devam ederken dolar/TL 17’ye yükselmesiyle TL’nin mayıs başından beri kaydettiği bedel kaybı yüzde 12’ye ulaştı. TL’deki bedel kaybı, siyasalların yansısına neden oldu. İktidar ve iktidarın uyguladığı iktisat siyasetleri toplumsal medyada tenkit yağmuruna tutuldu. O reaksiyonlardan kimileri şöyle oldu:

BÖYLE BİR FİYASKOYA RAĞMEN…

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu: KKM sistemini açıkladığınız gün 18 TL olan dolar kuru, bugün 17 TL’yi aştı! Dolar kurunu yalnızca 1 TL düşürebilmek için milletin omuzlarına tam 157 milyar TL yüklediniz! Dünyada bu türlü bir fiyaskoya karşın koltuğunda oturan bir tek devlet adamını örnek gösterebilir misiniz?

BİR KEZ DAHA ‘FAİZ SEBEP’ DEDİ…

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: İktisadın başında kibir hastalığıyla malul bir çakma ekonomist varsa paramızın pul olması, milletimizin hayat pahalılığı altında ezilmesi kaçınılmaz. Erdoğan bir kez daha ‘faiz sebep’ dedi, Sonuç: Dolar kuru yine 17 TL üzerinde. Benzin-mazot 30 TL’ye koşuyor. Gram altın 1.016 TL.

TEK DEVA SANDIK

CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç: An prestijiyle 1 dolar 17.15, 1 Euro 18.35 TL. Yönetemiyorsunuz. Tek deva sandık. Milleti tam batırmadan sandığı getirin.

DIŞ GÜÇLER Mİ DEVREYE GİRDİ?

Demokrat Parti Genel Lider Yardımcısı Cemal Enginyurt: Dolar düştüğünde kahkaha atan gazeteciler, halay çekenler, muhalefete çemkirenler ses verin. Dolar tekrar rekora koşuyor. Dış güçler mi devreye girdi?

ERDOĞAN YÜZÜNDEN MİLLET YOKSULLAŞTI

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin: Aralık ayında dolar 18 liraya çıktığında büyük icat olarak Kur Muhafazalı Mevduat hesabını açıkladılar. 6 ay sonra dolar 17 lira. Bu vakte kadar kuru baskılamak için milletin 48 milyar dolarını sattılar. Bir de millet KKM’ye para yatıranlara 146 milyar ödeyecek. AKP zihniyeti. Erdoğan hiç dokunmasa ne dolar 18 liraya çıkacaktı, ne enflasyon yüzde 73 olacaktı, ne 146 milyar lira harcayacaktık, ne de 48 milyar dolar satılacaktı. Erdoğan yüzünden millet fakirleşti, Türkiye kaybetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*