Çinli NAND Üreticisi YMTC, 6.2 GB/s Hıza Ulaşan SSD Geliştirdi

Yangtze Memory, bellek alanındaki basamakları hızla tırmanmaya devam ediyor. Çin kaynaklı şirket, kabaca iki yıl önce basit SATA SSD’lerle 3D NAND pazarında işe başladı. Ardından daha gelişmiş PCIe sürücüler üretildi ve YMTC için en kazançlı segment olan kurumsal depolama sektörüne girme zamanı geldi.

YMTC’nin kurumsal sınıf PE310 serisi, PCIe 4.0 x4 arabirimini ve 3D TLC NAND bellekler kullanırken 2.5 inç U.2 form faktöründe geliyor. 6.4 TB’a kadar kapasite seçeneği sunan SSD’ler, 6.2 GB/s’ye kadar sıralı okuma hızı ve 4.5 GB/s’ye kadar sıralı yazma hızı sunabiliyor. Ayrıca sırasıyla 380K/190K IOPS ardışık okuma/yazma hızları görüyoruz.

Yangtze Memory’nin PE310 sürücüler için kullanılan 3D TLC NAND belleği Xtacking 2.0 mimarisine sahip. Bu teknolojiyle birlikte Samsung ve SK Hynix gibi üreticilerle aynı şekilde 1.600 MT/s’ye kadar maksimum arayüz veri aktarım hızları destekleniyor.

Sürekli olarak gelişimini sürdüren YMTC, tüketici ürünlerinin yanı sıra kurumsal düzeyde bir katı hal sürücüsü geliştirmeyi başardı. Çinli üretici, böylelikle Kioxia, Micron, Samsung ve Western Digital gibi SSD markalarının çözümleriyle rekabet edecek. Yangtze Memory gerçekten çok hızlı ilerleme kaydetti ve kısa zaman önce Xtacking 3.0 teknolojisine geçeceğini bildirmiştik.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*